Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Donica do bonsai
Autor Wiadomość
piter242
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-05, 18:37   Donica do bonsai

Cześc. Chciałbym się poradzic czy poniższa donica będzie dobra do drzewka bonsai klonu palmowego.Bo cena tej że donicy mnie powaliła 28 zł z podstawką, więc ją kupiłem ma ok.10 cm wysokości.HELP ME
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2008-08-05, 18:40   

Wydaje mi się że trzeba wywiercić dodatkowe otwory odpływowe w dnie.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
piter242
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-05, 18:51   

Ja też tak muśle ale się boje że mi podczas wiercenia pęknie i będzie po ptakach :cry:
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2008-08-05, 18:54   

Może po prostu lepiej zainwestować w dobre (profesjonalne) pojemniki do bonsai. Jak chcesz wiercić to dobrym wiertlem i ostrożnie.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
piter242
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-05, 19:06   

sprobuje moze mi sie uda zrobic kilka dziur albo powiekszyc stara dziure
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-05, 19:25   

ja myślę, że da rade spokojnie to wywiercić... wystarczy mieć ostre małe wiertło widiowe najlepiej nowe i powoli bez nacisku wiercić!!! Pójdzie jak po maśle, tylko się nie spieszyć wiercić delikatnie i z minimalnym naciskiem :-D
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-08-05, 21:46   

jasne ze sie da! wiercilem juz ale nie wiertlem widiowym bo to nic nie da bedzie tylko mocno skrzypiec ale zwyklym do drewna zaczynajac od najmniejszego do najwiekszego (to chyba wiadome:)) a poza tym daj jeszcze troche wody w czasie wiercenia! I jak bylo napisane juz BEZ ZBEDNEGO NACISKU!
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-08-05, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2008-08-06, 06:42   

J proponuje nie zwykłe wiertła widiowe tylko są takie specjalne do ceramiki wygląda to jak pręt a na końcu jak by płetwa z widii. Można kupić w marketach budowlanych i wolne obroty.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Kimmerek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-06, 21:47   

Po pierwsze w ceramice (tak jak i w szkle) się nie wierci tylko szlifuje. Otwór wykonuje się bardzo ostrymi i wysokiej klasy wiertłami. Do szkła dla większej precyzji stosuje się specjalne widiowe frezy takie jak chociażby wykorzystywane przez dentystki (tylko one mają mniejsze :-P ).

W tym procesie zawsze stosuje się duże ilości chłodziwa bo materiał lubi się nagrzewać. Chłodziwo ma również na celu wyeliminowanie nadmiernego tarcia, które często powoduje zakleszczenie wiertła i w najlepszym wypadku odłupania dużego odprysku (przeważnie element wiercony się rozpada).

No to na tyle teorii ;-) Jeśli chcesz rozwiercić tą doniczkę potrzebna będzie Ci wiertarka z płynną regulacją obrotów; ostre wiertło widiowe do betonu oraz naczynie z wodą. Zanurzasz doniczkę w misce z wodą i powoli BEZ POŚPIECHU zaczynasz wiercić. Nie wkręcaj wiertarki na maksymalne obroty bo może Ci zakleszczyć wiertło i tym samym rozłupać doniczkę na dwie części.

Znam się na rzeczy ponieważ od kilku lat, w każde wakacje, dorabiam sobie w warsztacie szklarskim mojej ciotki :-D
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2008-08-07, 05:52   

o Kimmerek ma nową teorie mnie na technologi obróbki skrawaniem uczyli troszkę inaczej. Czyżbym musiał wywalić swój dyplom technika. To nie pierwszy post gdzie walisz głupoty.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Kimmerek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-07, 22:27   

Fakt że szkoły żadnej na ten temat nie kończyłem ale znam się na rzeczy po praktyki zasięgnąłem do bólu. Nazywaj to jak chcesz. Mi tam dyplom nie potrzebny bo w mojej pracy liczy się precyzja wykonania a nie teoria. Głupot nie walę bo mam z tym do czynienia na co dzień i wiem co mówię. Są różne sposoby i metody wiercenia w materiałach takiego typu. Ja opisałem najbardziej mi znany i taki którego sam używam. Jeśli masz inne zdanie na ten temat to podziel się z innymi... :-x
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-13, 16:13   

nie żadne wiertło widłowe do betonu tylko wiertło diamentowe do szkła wtedy wywiercisz otwór idealnie bez najmniejszych problemów
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-13, 20:45   

a po co komu kupowac wiertlo diamentowe na jednorazowy uzytek?? Takie glupie polemizowanie... tyle razy wiercilem zwykłym wiertłem widiowym i nie było żadnego problemu, trzeba to tylko robic powoli i bez dużego nacisku...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group