Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Doświetlanie drzewka
Autor Wiadomość
opozdi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 00:29   Doświetlanie drzewka

Posiadam drzewko indoor, jest to sageretia więc w tym przypadku nie będzie mowy o żadnym zimowaniu. Z racji tego, że drzewko mam od niedawna chcę się Was poradzić w sprawie ewentualnego doświetlania. Wiem, że jeszcze nie pora na takie zabiegi ale wolę być przygotowany na zimę już teraz, na razie w zakresie wiedzy teoretycznej;) Mianowicie jak Wy sobie radzicie ze swoimi indoor'ami? Stosujecie w ogóle jakieś doświetlanie? Ja myślę jak na razie o zastosowaniu świetlówki ultrafioletowej. Czy będzie to dobre rozwiązanie? Ktoś może już tego próbował?

Pozdrawiam i czekam na Wasze komentarze i pomysły:)
 
 
davidinho
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 10:42   

Z tego co się orientuje wszystkie indoor powinno się przechowywać w wewnątrz. Racja masz nowe drzewko, które musi się zaaklimatyzować i je trzymasz w domu, ale po co ci doświetlanie w zime? Drzewkom nie powinno się zaburzać spoczynku zimowego, te drzewka co mają okres wegetacyjny przez cały rok to wystarczy wystawić w zime na południowy parapet i tu żadnego doświetlanie nie potrzeba.
 
 
opozdi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 11:10   

No ale gdzieś nie pamiętam gdzie przeczytałem, że drzewka takie jak moja sageretia jednak potrzebują jakiegoś doświetlania. W końcu na przykładzie mojej roślinki: żyje ona w ciepłym klimacie, głównie w Azji i Ameryce Północnej, a nasz klimat jest zdecydowanie dla niej za chłodny, więc tym bardziej w zimę nie będzie ona miała takich warunków jak w "swoim" klimacie. Stąd też moje pytanie o doświetlanie rośliny.

Może jednak ktoś z Was doświetlał jakoś swoją roślinkę i ma w tym pewne doświadczenie, którym mógł by się podzielić?
 
 
opozdi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 22:47   

No aż mi się nie chce wierzyć, że nikt z Was forumowiczów nie ma żadnego doświadczenia z doświetlaniem roślin... :-? :?:
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-07-28, 22:53   

a moze bys tak uzyl wyszukiwarki co ?? wysil sie sam , to nie zaszkodzi a temat o doswietlaniu byl juz na pewno
 
 
 
opozdi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 23:18   

Widzisz sam nie sprawdziłeś a piszesz, że był już na pewno...:/ Z tego co widziałem to nie było nic sensownego na temat doświetlania za pomocą świetlówki UV o jaki mi chodziło. To, że ktoś jest nowym forumowiczem to nie znaczy, że trzeba go zaraz pouczać i zgrywać ważniaka.

Bez urazy ale po co pisać takie idiotyczne posty skoro nic nie wnoszą do tematu... :?:
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-07-28, 23:24   

fakt !! po co wogole jest jakis regulamin jak mozna przeciez pisac kilka razy o tym samym prawda ??
 
 
 
opozdi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 00:24   

Oj widzę że się uczepiłeś i nie umiesz się w żaden sposób przyznać że nie miałeś racji... :-/ Skoro chcesz się tak sprzeczać ok pokarz mi w takim razie wątek w którym będzie jasno i dogłębnie wyjaśniona sprawa doświetlania za pomocą świetlówki UV. No proszę czekam na link...

Jak już się w końcu zorientujesz że rzeczywiście nie było takiego tematu to może się zreflektujesz troszkę bo na prawdę nie miły Jesteś jakiś... :-|
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2008-07-29, 08:28   

To kilka porad:
http://www.bonsaihunk.us/info/IndoorLight.html
http://www.bonsaihunk.us/info/MetalHalides.html
http://www.bonsaihunk.us/WikleArticle.html
_________________
Pozdrawiam R.B.
 
 
opozdi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 09:26   

Dziękuję bardzo za te linki i serdecznie pozdrawiam :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group