Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Figowiec tępy bez liści [ brak światła ]
Autor Wiadomość
emas
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-07-22, 23:32   Figowiec tępy bez liści [ brak światła ]

:help: :cry: Na Gwiazdke dostałem piękne bonsai - Figowiec tępy. Przez kilka dni stał na szafie w nasłonecznionym miejscu. Już wtedy opadały mu liście, choć tylko kilka przy poruszeniu. W pokoju nie było gorąco tylko letnio(może 15-17 stopni). Podlewałem je wtedy, kiedy przeschła ziemia(donica jest płaska, typowa dla Bonsai).I właśnie po tych kilku dniach postanowiłem je usadowić w drugim pokoju(podobne warunki, stalo na stoliku, z tym,że miało kilka stopni cieplej). A wtedy poszło jak rakieta... Z dnia na dzień liście opadały w coraz większych ilościach.pomyślałem że ma za sucho więs podlewalem częściej(acha i zraszałem).Póżnij postanowiłem że przestawie je na biurko do poprzedniego pokoju.Ale liście opadały dalej aż opadły całkiem... :cry: Wtedy postanowiłem obciąć obumarłe i uschnięte pędy.Po kilku tygodnich drzewo odrzyło :jupi: Ale nie tak jak sobie wyobrażałem.Zamiast liści zaczeły rosnąć pędy... :-? ;/ Obecnie wyglądają tak:połowa jest bez liści a druga z liśćmi.Dodam że na dwóch z pięciu konarów pędy się nie pojawiły. Jestem początkujący,o bonsai wiem niewiele, próbowałem czytać książkę ale z niej niewiele wiem bo posiadała zbyt wiele fachowych terminów.Jeżeli ktoś wie jak przywrócić liście mojemu Bonsai, to proszę napiszcie, bo narazie wygląda jak miotła a nie bonsai. :-( :help:
Ostatnio zmieniony przez szef 2013-03-17, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-23, 05:56   

Najbarziej typowe objawy braku światła: zrzucanie liści i wyciągniete blade pędy. Postaw tę biedną rośłine na parapecie albo zapomnij ze kiedykolwiek będzie ładna.
Rośłina to nie maskotka, nie będzie rosła na szafie czy biurku - ma tam za mało światła! Nawet jełsi czasem pada na nią słońce, to i tak za mało. A bonsai potrzebuje nawet jeszcze więcej światła niż roślina doniczkowa tego samego gatunku.
 
 
emas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-23, 22:12   

Dziękuję za poradę, ale co zrobić z tymi pędami? :?: :?: :?: Czy jeżeli je przytnę liście odrosną?
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-24, 05:53   

Nie wiemy jak wygląda roślina, skąd więc możemy wiedzieć czy obcięcie pędów nie pozbawi ją w ogóle części zielonych? Teoretycznie można by przyciąć, ale proponuję raczej postwić na parapecie poczekać az się troche wzmocni i dopiero wtedy przyciąć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group