Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czas na sadzonki z lasu:) kiedy?
Autor Wiadomość
ilo666
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-09, 21:54   czas na sadzonki z lasu:) kiedy?

mam takie pytanie, chcialbym z mojego lasu wziasc drzewko na bonsai! i nie wiem czy mozna wykopac takie drzewko kiedy sie chce! mozna takie rzeczy robic przez caly rok? jesli nie to kiedy najlepiej? :help:
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-07-09, 22:21   

teraz juz jest na to za pozno na pozyskiwanie 9najodpowiedniejsza jest wiosna w niektorych przypadkach moze byc tez jesien , ale to nie jest takie latwe , zeby pozyskac rosline to nie wystarczy isc i wyrwac rosline z ziemi trzeba wiedziec jak to zrobic wiec wez sie za czytanie zanim popelnisz jakis blad a jak chcesz miec jakas roslinke to kup sobie cos ladnego w ogrodniczym
 
 
 
ilo666
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-09, 22:42   

jednak zostane przy roslinkach z ogrodniczych i szkolek :-D napewno cos dla siebie znajde i bede mogl od razy dzialac przy drzewkach :-D
 
 
Kimmerek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-10, 00:16   

Ja na przykład w swoim rodzinnym miasteczku mam zakład szkółkarski. Po 10-15zł kupuje bardzo ciekawe, uszkodzone w transporcie egzemplarze. Na Bonsai lepszych nie znajdziesz. Często mają ułamany czubek, przez co są przeważnie nisko rozkrzewione i mają już gruby pień. Kolejną zaletą jest fakt że możesz je nabyć o każdej porze roku :-P
Ostatnio zmieniony przez Kimmerek 2008-07-10, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group