Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Olon
2008-04-20, 21:03
Mała dygresja apropo identyfikacji gatunku
Autor Wiadomość
RafalW
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-04-20, 09:47   Mała dygresja apropo identyfikacji gatunku

Jakiś czas temu byłem w oddziele firmy TOMASZEWSKI (przy Al.Krakowskiej w Warszawie, mają tu hurt-detal), mają troche fajnych drzewek. Podszedłem zatem do kobitki z obsługi i zapytałem czy powie mi jakie mają gatunki dzewek. Podeszliśmy do stolika z Bonsai i pytam jej co to za gatunki. A ona na to odpowiada Bonsai.

Ja troche taki zmieszany pytam raz jeszcze: ale mi chodzi o gatunek, co to jest za roślina?

A Pani mi na to: jak to co, mówie, że to Bonsai (z jakąś pretensją, co ja od niej chcę) - zapytała czy jeszcze może mi w czymś pomóc i odeszła.

Jeżeli ktoś z firmy TOMASZEWSKI to czyta, to gratuluję obsługi sklepu! Fachowość w każdym calu!

Natomiast z dugiej strony medalu to wybór drzewek całkiem fajny. Drzewka utrzymywane w dobrej wilgotności, dobrze wyglądające i co najważniejsze w niezłych cenach - w detalu ok 30-40% tańsze niż te z Hiermarketów, a jakściowo dużo lepsze.
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 10:22   

to tak jak ja kiedyś spytałem w centrum ogrodniczym "po ile ta karmona"? a chłop mi powiedział "to nie karmona tylko bonsai" hehe
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 11:31   

To ja już panie w zaprzyjaźnionej kwiaciarni nieco wyedukowałam, nawet się czasem pytają o gatunek. I zazwyczaj nie mówią bonsai tylko drzewko+podanie gatunku właśnie :)
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-20, 12:10   

Bonsai jak bonsai. To rozumiem, że ludzie nie wiedzą, co to i jak to. Boją się tego jak dentysty, ale na miłość boską niech chociaż mają pojęcie o normalnych drzewach i krzewach. Żeby mi nie tworzyli gatunków na poczekaniu. Dzięki właśnie takim fachowcom, szalenie zaangażowanym we własną pracę, mamy po 100 odmian jałowca, sosny itd, a w rzeczywistości na sklepie mają z 10.
Natomiast ja mam inny apel do ludzi pracujących w hipermarketach: podlewajcie te drzewka. Jestem człowiekiem, który ma różne natręctwa żeby nie powiedzieć nerwicę natręctw i notorycznie jak jestem w pewnym hipermarkecie budowlanym (żeby nie robić reklamy) podlewam wszystkie drzewka wodą stojącą obok w dozowniku. I to działa. Personel zaraz się ujmuje honorem i leci po konewki, spryskiwacze i wszystko podlewa nie tylko bonsai ;-) Zatem polecam akcje dywersyjne na tyłach wroga ;-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-04-20, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 16:53   

dobre :beer: muszę to przetestować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group