Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedają moje drzewo
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
  Wysłany: 2008-04-08, 11:51   Sprzedają moje drzewo

czy ktoś z Was wie coś na temat gościa posiadającego tę stronkę :?: :
http://www.bonsai.slask.pl/galeria.html
Gość sprzedaje moją "TRÓJECZKĘ" a ja nie mam pojęcia w jakiej jest cenie :-( bo mu zamknęli konto na Allegro , na majle nie odpowiada , ba nawet nie zapytał czy chcę sprzedać drzewko :-o :-P
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-08, 12:33   

Z tego, co zamieszczone jest na stronie tego :evil: "sklepu" to tam sprzedaja same cudze rośliny i zapewne też bez zgody któregokolwiek właściciela. Oszustwo jak nic i wykorzystywanie bezprawne cudzej pracy! Dobrze, że mu konto zamknęli!
 
 
arek_wie 
arek_wie


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: marciszów
Wysłany: 2008-04-08, 14:53   

panie JAcku mam pytanie a skąd "on" ma Pańskie drzewko??????????
_________________
arek
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-04-08, 14:55   

gosc pewnie wynalazl same najladniejsze drzewka i sobie zamiescil na stronie ze sprzedaje , co juz sie nie wyprawia .
 
 
 
Agula76
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-08, 15:04   

Ze strony tego pana :-o cyt: w ciągłej sprzedaży znajduje się kilkadziesiąt egzlemplarzy drzewek karłowych BONSAI
i jeszcze to ...zdobywająca zaufanie klientów z całej Polski
nic dodać nic ująć.
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-08, 15:32   

To chyba ten sam http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=10210436 tylko z nowym kontem :cry: :-x
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-08, 15:35   

ale jak skąd on ma twoje drzewko :?: :?: :?:
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-04-08, 15:53   

albo znalazl zdjecie na jakims forum albo w googlach bo tam tez jest
 
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-08, 16:24   

aaacha to znaczy że zdjęcie sprzedaje.
 
 
oloix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-08, 16:27   

chyba tak

To trochę głupie z jego strony powinien za takie coś iść za kratki :-x
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-08, 17:27   

Jak zwykle rzeczowa rozmowa i po co to :?:
Panie Jacku, zapewne jak Pan wie na allegro podaje sie dane osobowe a tym bardziej firmy podają swoje dokładne dane. Wystarczy zgłosić do modów allegro nadużycie, kradzież czy jak to inaczej tam nazwać i sprawa powinna być załatwiona. Jest to najzwyczajniej proceder i podlega on karze. W bazie danych muszą mieć dane tego usuniętego konta, więc dotarcie do delikwenta/ów nie będzie trudne. Z pewnością nie dostanie Pan danych, ale sami mogą zgłosić to na policję, bo takie problemy to chleb powszedni na tym portalu i moderatorzy dążą do ich eliminacji.
_________________
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-08, 19:01   

Jeśli chodzi o allegro, to moderatorzy zazwyczaj nic nie robią w takich sprawach. Sam sie spotkałem z kradzieżą zdjęć. Allegro odpisało, że oni nie wiedza czyje są zdjęcia i jak chce to moge złodzieja podac do sądu. Nie zrobili nic.
Reaguja tylko jesli dostają wiele sygnałów z różnych źródeł, wtedy nie przeszkadza im, ze nie wiedzą czyje to zdjęcie tak naprawde jest.
Tak to niestety wygląda. Tutaj poszkodowanych jest więcej, więc reakcja sie pojawiła.
Z moich doswiadczeń z allegro wynika, że nie bardzo sie tym interesują, a o powiadamianiu policji przez pracownika allegro w takij sytuacji możemy tylko pomarzyć.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-04-08, 22:19   

Nic dodać , nic ująć , Szef wyjaśnił dokładnie sytuację :-| , a co do fotki , która gość sprzedaje , bo oczywiście w posiadanie rośliny nie wszedł , to zrobiona ona była w Książu na wystawie , nawet osobiście znam autora zdjęcia , to Grześ (Wog) , zresztą zapalony i dobry fotograf ;-) a delikwent zapylił fotkę z którejś z relacji z zamku , lub ściągnął ją przez Gogle . Temat ten założyłem po to by w całej okazałości ukazać cały proceder , nic się nie dzieje , jeśli fotki wykorzystuje się do własnego użytku , jednak jeśli stają się one narzędziem zarobkowym , wówczas naruszane są prawa autorskie , a już nie wspomnę o ewidentnym tu oszustwie :cry: :roll: :-x
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-09, 06:10   

Jest też przynajmniej jedno zdjęcie ze strony Waltera Pall'a.

W tym przypadku chyba Allegro powinno coś zrobić, to już nie jesttylko krtadzież zdjęcia, zdjęcie pod którym jest cena sugeruje że TO WŁAŚNIE DRZEWO JEST NA SPRZEDAŻ. Inaczej jeśli ktos sprzedaje "nasiona bonsai" ilustrując je zdjęciem (kradzionym) dorosłego drzewa, a w tym przypadku to tak jakby ktoś wkleił zdjęcie Forda, wziął za niego kasę, a kupującemu dostarczył wózek dziecięcy. Wydaje mi sie, ze to inny paragraf: kupujący nie ma nie tylko towrau jaki deklaruje, ale nawet zbliżonego.
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-09, 17:08   

Cytat:
to tak jakby ktoś wkleił zdjęcie Forda, wziął za niego kasę, a kupującemu dostarczył wózek dziecięcy

Myślę, że byłaby to zwykła kradzież. W zbliżonych sytuacjach - ktoś zamawiał produkt, otrzymywał cegłę - było uznawane wielokrotnie przez sąd jako kradzież/wyłudzenie.
Co więcej - nieprawdziwa reklama, czy to w TV, radiu, internecie jest karalna.

Jedno czy drugie. Rzeczywiście mamy kontakt z oszustwem. Jeśli nic nie robi allegro, może warto zrezygnować z działań allegro i zdecydować się zgłosić to Policji. Tutaj sprawa nabierze tempa, bo jeśli chodzi o sprawy internetowe, czy handel, czy hacking, Policja długo nie czeka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group