Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiąz drobnolistny - choroba - zdjęcia
Autor Wiadomość
goodghost
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-14, 08:56   Wiąz drobnolistny - choroba - zdjęcia

Poniżej link do zdjęć:

http://dnawrot.nazwa.pl/wiaz-drobnolistny/

Może się trochę ładować, bo zdjęcia są duże.
Wygląda mi to na plamistość liści, albo jakiś grzyb. Od spodu liście czasem mają takie ciemne miejsca w postaci małych kropek.

No i pytanie czym to leczyć?

Pozdrawiam,
goodghost
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-08-15, 01:21   

Widzę tam pajęczynkę.... sprawdź czy to nie są przypadkiem przędziorki. One niestety uwielbiają wiązy drobnolistne
 
 
goodghost
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-15, 06:48   

no widziałem swego czasu raz czy dwa jakiegoś robaczka, ale to tak jak piszę raz czy dwa, a drzewko obserwuję codziennie
 
 
wiazek0312 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2011
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2011-08-15, 21:10   

Jeżeli zobaczysz przędziorki to spryskaj je.
_________________
;)
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-08-15, 22:54   

Są bardzo małe i ciężko je wypatrzeć. Ja poznają, że są na moim wiązie drobnolistnym jak widzę zmiany na liściach. Można sprawdzić podkładając białą kartkę pod drzewko i potrząsnąć nim. Jak zobaczysz małe poruszjące się punkciki (ale nie podłużne - bo to coś innego) to masz przędziorki. Jeżeli nie jesteś pewien czy to dany punkt żyje to rozmaż go dla pewności palcem... żywy punkt jest mokry i się rozmazuje :-P Dobrym testem jest też spryskanie rośliny spryskiwaczem i dokładne przyjrzenie się pod świetło czy nie ma pajęczynek.
 
 
dragonww 
Winiarski Wojtek

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 11 Kwi 2010
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-08-22, 00:17   

Przędziorek na 99%.
_________________
Wojtek Winiarski
 
 
goodghost
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-22, 13:13   

tak dokładnie, to był przędziorek, ale to jest takie małe gó.wno, że nawet tego nie byłem w stanie dostrzec, aż na tą okazję zamówiłem lupę, bo wcześniej zrobiłem jeszcze raz dodatkowo zdjęcia makro i przy maxymalnym powiększeniu na kompie dojrzałem, że to ten przędziorek, ale zgodnie z zaleceniem zakupiłem odpowiedni środek przeciw szkodnikom, spryskałem i do wora na godzinę. Po tym czasie jak wyjąłem drzewko okazało się, że ten środek wręcz wypalił wszystkie liście, ale i szkodniki. Mija kilka dni od zabiegu, a drzewko wraca do życia i to z siłą 10-krotnie większą aniżeli wcześniej. Już ma zielone listki małe. Wyrastają jak grzyby po deszczu. ;) Dzięki za odpowiedzi
 
 
dragonww 
Winiarski Wojtek

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 11 Kwi 2010
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-08-22, 23:10   

Musisz obserwować bo one lubią wracać. A najlepiej jak będziesz co jakiś czas robił oprysk zapobiegawczy.
_________________
Wojtek Winiarski
 
 
goodghost
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-23, 06:10   

teraz już wiem jak to wygląda, a drzewko obserwują codziennie tak że myślę, że już nic takiego się nie wydarzy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group