Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Doniczki do virtów
Autor Wiadomość
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2008-02-22, 11:21   Doniczki do virtów

Wielu z nas poszukuje docelowych doniczek dla swoich drzewek. Szukamy, szukamy i trudno coś znaleźć. Chcemy sobie zrobić virta żeby wiedzieć jak drzewko w tej doniczce będzie wyglądało, ale skąd mieć fotki doniczek :?: Jak ktoś będzie chciał to znajdzie, ale zajmie mu to bardzo dużo czasu.
Oto linki do duuuużego zbioru doniczek. Zdjęcia moze nie za duże, ale wyraźnie widać, kształty, faktury, itd.
Zawsze łatwiej określić jakiej doniczki nam potrzeba, gdy mamy zdjęcie właśnie takiej lub bardzo podobnej :p
Myślę, że wielu osobom się to przyda :)
http://www.tokoname.or.jp/bonsai/ycatalog/
http://www.tokoname.or.jp/bonsai/catalog/ (w tym linku trzeba jeszcze na dole kliknąć)

A jeśli nie możemy znaleźć donicy to żeby określić jej kształt, kolor, itd.
http://www.tokoname.or.jp/bonsai/catalog/shape.htm
http://www.tokoname.or.jp/bonsai/catalog/color.htm
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2008-02-22, 11:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-16, 11:41   

Przyznam szczerze, że jestem pod wrażeniem. Właśnie szukam doniczki, ale tylu na raz nie widziałem nigdzie. Na pewno się coś wybierze. Dzieki
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-16, 16:14   

wszystko fajnie ale jak juz sie uda nam cos wybrac to czy znajdziemy taki ksztalt i kolor w naszej skromnej Polsce? Jak narazie jest bardzo maly wybor jesli chodzi o Polske. moze mi sie uda kiedys zrobic piec do wypalania gliny bo mam w planach ale brak czasu ogranicza mnie (checi sa) to takie wzory sa jak strzal w 10! ale dobrze jest ze jest taki post!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-16, 19:52   

gline sie w jakich temperaturach wypala? bo ja jestem wlasnie w fazie budowy niewielkiego piecyka jadacego na propan-butan do hartowania nozy i myslalem juz czy nie daloby rady wypalac w nim gliny wlasnie na doniczki.

tylko to kurna troche inna komora by musiala byc :-|
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-16, 21:00   

:-o :-o :-o poszedł o życie z tymi linkami :spoko: :spoko: tylko jak to zamówić?????????????????????????????
Ostatnio zmieniony przez slawekcavan 2008-03-16, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 16:51   

napisz i spytaj. jak wysylaja, ile za wysylke, czy akceptuja paypala/kredytowke i czy w ogole wysylaja do europy.

ja buduje ten piecyk (prace bardzo zaawansowane), daloby rade w nim wypalac tyle tylko ze na donice to troche za mala komora jest (280x120x100).
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-20, 18:40   

Guldan ale czy wyciagniesz z piecyka gazowego min 900 stopni? hmmm watpie ale daj znac jak cos juz wyrzezbisz ok? a jak chcesz sie cos dowiedziec o wypalaniu gliny szkliwieniu to polecam strone Ceramiczne ABC jest tam wszystko dla poczatkujacych wypalaczy!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 19:48   

termet glt-4 w maksymalnym miejscu wali 1300 st, taki piecyk do wypalania gliny na gaz molgby miec dwa takie palniki, tak wiec w srodku ze spokojem wykulasz te 900 stopni (ja w tym moim gazowym bede mial stale hartowane w ok 850 st). do tego bede jeszcze podlaczal butle z czystym propanem a wiec wydajnosc i temperatury beda jeszcze lepsze niz na mieszance. srebro topi sie w ok 900 st a ja tym moim termetem na sprobe stopilem troche w chwile.

moj piecyk obecnie wyglada tak:



swiece przez dziure gdzie bedzie osadzony palnik. koszt takiej komory to ok 60 zl + duzy zapas zaprawy szamotowej bo byl tylko worek 25 kg a zeszlo 2-3 kg a wiec starczy z luzem na nastepna komore. ta moja wymaga wyschniecia i jeszcze stalowych obejm.

najbardziej kosztowna rzecza calego przedsiewziecia to oczywiscie palnik. moj termet kosztowal 240 zl ale slyszalem ze pamet robi palniki ok 6 kw i kosztuja 160 zl (moj palnik ma 5,2 kw). tak wiec w ok 600 zl mozna by ze spokojem zamknac koszt takiego pieca, no tyle tylko ze zeby takie cos zbudowac to warto go jeszcze wykorzysywac na szersza skale (u mnie hartowanie i ew kucie, drugi palnik predzej czy pozniej i tak pewnie dokupie) zeby to sie chociaz troche zwrocilo, bo na kilka doniczek na wlasny uzytek to tak srednio ma sens (chyba ze ktos pasjonat).

w kazdym razie da sie i duzo to nie kosztuje.
Ostatnio zmieniony przez Guldan 2008-03-20, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-21, 23:13   

Guldan ale co ty bedziesz robic z tym piecem stale hartowane a na co ci to robisz noze czy cos takiego?

hmmm a tak ogolnie to jestem pod wrazeniem tych temperatur! a jak masz na ful odkrecony zawor to ile mozesz tak grzac przez ile godzin? no w sumie nie tak na ful ale zeby utrzymac to 900 st.?
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-03-21, 23:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-21, 23:31   

http://www.przyjacielebon...p?p=21571#21571 ;)

nie ma byc co pod wrazeniem temperatur, ot po prostu to sa palniki do lutowania twardego (srebrem, mosiadzem itp) wiec musza miec takie osiagi. wiadomo, sa lepsze i sa gorsze, te lepsze potrafia wyciagnac sensowna temp no ale kosztuja wiecej.

nie wiem jakie temperatury wyciagnie sie w takim piecu, wszystko zalezy od pojemnosci komory i ilosci palnikow. mi sie wydaje ze ja w moim wyciagne te 900-1000 stopni max. krecenie zaworem niestety nie bedzie tu mialo wiele do rzeczy.

a na 11 kg butli z propanem to pociagnie pewnie z 20 godzin, albo moze nawet troszke wiecej.
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-21, 23:46   

masz powazne hobby a czy ja tam widze noze do zucania a robisz jakies noze na zamowienie?

A jesli chodzi o wypalanie gliny t zamierzasz zrobic jakis wiekszy piec?
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-03-21, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-21, 23:52   

Cytat:
A jesli chodzi o wypalanie gliny t zamierzasz zrobic jakis wiekszy piec?


rozwazam taka opcje. na razie skoncze pierwszy. na reszte odpowiem na priv bo za duzy ot robimy juz.
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-22, 00:58   

jak wypalisz jakąś fajną doniczke to wklej fotke :brawo:
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-22, 01:26   

Ja caly czas kminie jak by tu zalatwic 200 szt. cegly zeby zrobic sobie piec nie chodzi tylko o wypalanie doniczek ale rowniez prezent na urodziny dla kogos itp. w sumie to jest bardzo fajna dziedzina tylko szkoda ze dzien taki krotki bo jak bym zliczyl moje wszystkie hobby i kazdym bym mial sie zajac to dzien powinien trwac jak dla mnie z 72 godz.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-22, 13:04   

cegly szamotowe dostaniesz w leroy merlin za niecale 3,49 zl/szt. plytki szamotowe byly bodaj o zlotowke tansze. zaprawa szamotowa 25 kg kosztuje w tym sklepie 21,90.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group