Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co myslicie o czyms takim (modrzew)
Autor Wiadomość
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-15, 13:04   Co myslicie o czyms takim (modrzew)

Mam fajny material na bonsai modrzew i zaplanowalem aby tak wygladalo moje drzewko w przyszlosci ( za jakies skromne 10 lat:))jest bardzo podobne! Czekam na sugestie!!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-02-15, 13:34   

jezeli ma wygladac tak jak na rysunku to do dziela :!: :!: :!:
 
 
 
ukszu1500
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-15, 15:38   

wrzuć fotki tego żywego okazu i wtedy coś będzie sie dało powiedzieć :-)
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-15, 23:00   

fotke drzewka postaram sie jutro wrzucic wiec bedzie mozna wiecej napisac!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
mexicoman
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-16, 08:30   

Fakt, będzie to dzieło.
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-16, 18:35   

A tu z braku zajec stworzylem nastepna wizje teraz jest to front poprzednie byl bok! Jesli ktos ma jakies fajne zdjecie swojego drzewka chetnie je zrobie starszym o jakies 15 lat! A takze zamieszczam zdjecie mojego drzewka jest troche przyciemne ale widac ladnie galezie ktore beda zadrutowane w tym sezonie!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Kanik
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-16, 21:41   

tak odbiegając od tematu: TY sam to rysujesz?? Jak tak to w jakimś programie czy ręcznie?? :D a czy jakbym Ci pokazał fotke mojego drzewka miałbyś jakiś ciekawy pomysł jak je uformować itp??;)
Ostatnio zmieniony przez Kanik 2008-02-16, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-16, 23:41   

Wiesz co podoba mi sie wizja tego drzewka, którą przedstawiłeś na początku. Ta druga jest jakaś taka nienaturalna(to znaczy rozumiem iż to tylko inna perspektywa, ale pierwsze jako front jest lepsze) pewnie zaraz ktoś powie, że się nie znam. Sądzę, że pierwszy wirt jest trudny, ale możliwy za ładne parę lat ponieważ zakładasz znaczny przyrost pnia na dole, który jak widać na materiale startowym jest dosyć cienki. Trochę cierpliwości i będzie widać efekty.

Narysowałem Ci inną wersję tego drzewka. Nie mówię, że lepsza, może jedynie prostsza. Pozdro :jupi:
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-17, 01:39   

kanik odpowiadajac tak sam to maluje a wizje jakos same sie tworza malowanie to moja pierwsza milosc bo drugiej nie mam :-P A maluje to w programie photo impact xl z udzialem taniego tabletu graficznego w ktorym w zestawie byl ten program. Jak zrobisz fajne zdjecie od strony frontowej mozna by cos pokombinowac!
Krzysiek_custo podoba mi sie rowniez Twoja wizja piszesz ze znaczny przyrost na dolnej czesci pnia ale wlasnie o to chodzi. Ksztaltowanie drzewek na tym polega cierpliwosc i jeszcze raz cierpliwosc wiec zostaje tylko drutowac przycinac itp a efekt sam sie pojawi.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-02-17, 10:18   

jak dla mnie pierwszey virt rowniez byla by najodpowiedniejsze , ale bez tych dwoch galazek ktore zamalowalem .
 
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 10:59   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 06:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-02-17, 11:18   

przeciez jak bedzie jin troche cienszy niz na vircie to nic sie nie stanie . virty sa po to by dzieki nim zblizac sie do porzadanego efektu .
 
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-17, 11:59   

wog ale czy zawsze uzyskasz 100% efektu jaki jest przykladowy wyglad na wircie! A poza tym nie musisz mnie uswiadamiac ze martwe drewno nie rosnie. Jezeli chcialbym uzyskac taka grubosc pnia musialbym czekac pare latek a miedzyczasie moze usnach galaz, czubek drzewka a wogole moze sie duzo wydarzyc. Po to sa wirty aby mniej wiecej przedstawic drzewko! A ze jest przedstawiony jakis tam jin to tylko tak dla bajeru zeby no wiesz podkolorowac i takie tam!


taki no taki tam PIMP MY TREE :-)
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-02-17, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 12:20   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 06:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-17, 12:35   

rowniez mi sie podoba ale co bym mial za drzewko! Pracowac nad drzewkiem utworzonym z mysli Johna Naki moim zdaniem najwybitniejszego tworcy bonsai hmmm... ciekawe!
Ale coz narazie to tylko wizje jeszcze troche czasu przed formowaniem, wiec bedzie sie trzeba nad tym wszystkim zastanowic!
Maluje juz postarzenie mojego buka wiec rowniez bede czekal na opinie!

A tak przy okazji jaki to jest styl:
wyprostowany nieregularny
uksztaltowany przez wiatr
czy moze jeszcze cos innego....?


Ah tak i jeszcze jedno! Szanuje ludzi ktorzy wnosza cos do tematu a nie tylko krytykuja! To stwierdzenie dla tych ktorzy maja taki zamiar! Oczywiscie mozna krytykowac ale rowniez trzeba rozwiazac problem dajac jakis przyklad naprawy bledu itp.
Wiec wielkie dzieki dla tych ktorzy wniesli pomysl w ten temat!! :spoko:
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-02-17, 12:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group