Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o Nasiona
Autor Wiadomość
nowy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-05, 19:59   Pytanie o Nasiona

Mam pytanie odnośnie nasion. Nie wiedziałem, gdzie napisać więc napisałem tutaj :cry: A mianowicie: Jak mogę przechowywać nasiona przez kilka lat, tak bym mógł po kilku latach je wysiać i jeszcze coś z nich wyrosło? Pytam o to, gdyż chciałbym w najbliższym czasie założyć kolekcję nasion.
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-06, 11:56   

Pytanie dotyczy raczej strony BOTANICY - jest tam forum dotyczące siania i rozmnażania roślin, polecam.

Musisz jednak wiedzieć, że nie ma w zasadzie jednego sposobu na przechowywanie nasion: niektóre nie nadają się do użytku jelsi tylko lekko przeschną (np. nieśplik japoński - świeży kiełkuje od razu i w 100%, przesuszony - wcale), inne muszą zostać przemrożone przed posianiem, ale nie przesuszone, jeszcze inne muszą spędzić w ziemi rok lub nawet kilka lat zeby mogły w ogóle wykiełkować. Różne gatunki mają różne wymagania, nie sposób podać tego w jednym poście. Mogę tylko powiedzieć, ze w mieszkaniu trudno będzie zapewnic warunki do przechowania "kolekcji" różnych nasion.

Niezła strona na temat:

http://www.wiki.lasypolsk...owywanie-nasion
 
 
nowy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-06, 20:57   

Dzięki za odpowiedź. Miałem wątpliwości co do tego, czy to się uda, ale po twojej wypowiedzi doszedłem do wniosku, że chyba zrezygnuje z tego pomysłu

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group