Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bonsai, sprzedaż, kasa...
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-25, 13:39   Bonsai, sprzedaż, kasa...

ADMIN JR: W jednym z postów Jacek Grzelak tak pisze na temat omawianego drzewka...
Cytat:
wczesną Wiosną obetnij wszystko tak jak ... potem zagęszczanie , drutowanie , lecz na niezbyt długi okres czasu (w zależności od tempa przyrostu rośliny) , potem znowu to samo i za jakieś 5 latek masz formę wystawową , dobór odpowiedniej doniczki i jest rasowe bonsai warte kilka tysiaków


Wynikła z tego osobna dyskusja, którą przeniosłem do tego wątku...


jak by to było takie łatwe to byłbym już milionerem hehe . pytanie do Przemka : ile dałeś za to drzewko bo mam zamiar kupić coś podobnych rozmiarów ale nie do końca wiem ile mam kasy przygotować
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-25, 21:51   

musiał byś zacząć w wieku jakichś 10 latek Pawle18 :-P ;-) Poza tym nikt nie powiedział że jest to łatwe , nie jest sztuką stworzyć (wyprodukować )towar , sztuką jest go dobrze sprzedać :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2007-10-25, 23:05   

Jacek Grzelak napisał/a:
nie jest sztuką stworzyć (wyprodukować )towar , sztuką jest go dobrze sprzedać :roll: :-) ;-)


Dobrze stworzony (wyprodukowany) towar sam się sprzedaje. Nie było by sprzedawców gdyby nie było zle wyprodukowanego towaru. Sprzedawcy sami w sobie są towarem...Który trzeba dobrze sprzedać.
Drogi Jacku dobrze wiesz że twoje drzewka będą wiecej warte od np. moich więc złapałem Ciebie chyba na niemaniu racji, jakby to powiedział milicjant.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-26, 06:28   

Jacek ma świętą rację, a przykładem jest allegro: sprzedaje się tam niesamowite chwasty pod hasłem BONSAI. Założę się, że niejedno drzewko uformowane przez mistrza i wystawione na allegro przegrałoby bez odpowiednio bezczelnej reklamy z drzewkiem typu "bonsai które się samo formuje!!!" - bo drzewko mistrzowskie byłoby za duze, za małe, nie formuje się samo itp.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-10-26, 09:21   

Nie zapominajmy też, że u nas często podstawową i jedyną rolę w wyborze towaru gra cena. Wielu ludzi kupuje wg kryteriów "bo tanie" , a nie "bo dobre". Włącza się myślenie: "nie ważne jakie mieć, byle mieć". W takich warunkach rasowym drzewkom bonsai niezwykle trudno jest konkurować z chwaściorami w płaskich pojemnikach a'la allegro.

:]
Ostatnio zmieniony przez Olon 2007-10-26, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-28, 20:57   

Dokładnie o to chodzi , musi być TANIE , ja również sprzedaję drzewka na Allegro , jednak tam hitem nie są te lepsze , nad którymi ślęczałem kilka , często nawet i kilkanaście latek , a te uformowane z 3 letnich sadzonek , które były tylko raz drutowane 2-ma , góra 3-ma drucikami z kilkoma gałązkami po jednym sezonie zagęszczania i są "ŚLICZNE" , bo kosztują raptem 20 zł . Owszem dla nowicjusza takie drzewko to dobry wzór do dalszego formowania , bo przynajmniej posiada 3-D :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-29, 17:31   

moim zdanie trzeba się również liczyć z tym że żaden początkujący nie skusi się na drzewko które kośztuje ponat tysiaka . nawet jeśli było by to drzewko które zdobyło jakąś nagrode . choć takich za zwyczaj nie wystawia się na sprzedasz , a już na pewno nie kosztują tylko tysiaka .
 
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2007-10-29, 19:19   

No!!! nikt nie sprzeda towaru nad którym pracował kilkanaście lat za dwadzieścia złotych!!!
Dlatego sztuką jest wyprodukować towar.
Z resztą bonsai jest sztuką,co po lekturze np Jacka drzewek się potwierdza.
A zasobność portwela klienta to już temat dla sprzedawcy ;-) ;-) ;-)
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group