Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zimowanie
Autor Wiadomość
aradin
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-04, 17:27   zimowanie

dowiedzialam sie juz wielu rzeczy na temat przezimowania moich wiazow :) postanowilam przeziomowac je na balkonie oczywiscie odpowiednio zabezpieczajac nie wiem jednak kiedy nalezy zaczac zimowanie i czy w trakcie nalezy je podlewac pozdrawiam :)
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-04, 18:14   

roslina musi sie przyzwyczaic do warunkow zewn. dlatego musi byc odpowiednio przygotowana. lepiej przezimuj w chlodnym pomieszczeniu jezeli nie hartowales jej wczesniej. a jezeli bedziesz zimowac na zewnatrz to podlewa sie je gdy nie ma przymrozkow i oczywiscie obloz wilgotną korą i naloz na wierzch doniczki folie bombelkową:) pozdrawiam lasek
 
 
aradin
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-04, 20:38   

dzieki w takim razie przezimuje ja na strychu blisko okna wiec nie ma praoblemu ciekawa jestem tylko kiedy mam drzewka wyniesc na strych bo nie wiem czy zrobic to juz teraz czy jeszcze z tym poczekac? :)
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-04, 23:05   

a jaka jest mniej więcej tmp na tym strychu jeżeli jest poniżej 10 to jeszcze za wcześnie żeby umieścić tam drzewko daj mu jeszcze z miesiać półtora jakoś tak
 
 
 
aradin
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-05, 12:14   

temparatura w chwili obecnej wynosi ok 15 stopni a w zimie spada do okolo 8-10 wiec co mam zrobic?
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-05, 17:05   

a dlaczego tak koniecznie chcesz zimować tego wiąza niech stoi sobie na parapecie w pokoju a dopiero za rok go przezimujesz nie jest konieczne co roczne zimowanie tego gatunku ja swojego w tym roku nie zimuje stal caly rok w pokoje więc niech stoi sobie dalej a od następnego sezonu wyniose go na pole i niech się przezwyczaja
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-05, 22:42   

Jeśli zamierzasz zimować wiąza , to powinnaś go już przenieść na stryszek , wówczas po woli będzie się przyzwyczajał do chłodniejszych warunków i zacznie usypiać i zrzuci wszystkie lub większość liści , a wiosną obudzi się do życia ze zdwojoną siłą . Pierwsze 2 lata także nie zimowałem wiązów , jednak już tego błędu nie popełnię , stale były z nimi jakieś problemy , to plamki , to opadające liście , przędziorki w okresie zimowym , itp. itd. Odkąd zacząłem je zimować , większość problemów gdzieś się ulotniła :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-06, 00:35   

a wie pan moze dlaczego po zimowaniu takie klopoty jakie pan opisuje nie wystepuja??
 
 
aradin
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-06, 13:49   

co do zimowania moich drzewek nie mam najmniejszych watpliwosci :) zrobie tak jak doradzil mi Pan Jacek drzewka juz teraz wyniose na strych dziekuje bardzo za okazana mi pomoc i serdecznie pozdrawiam
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-06, 21:51   

Występują , jednak w dużo mniejszym stopniu , a dlaczego :?: Dlatego że roślina zimowana (w przypadku wiąza ) jest silniejsza i doskonale sama sobie radzi z większością z nich , natomiast w przypadku ataku przędziorka , jest tak że te żyjątka , uwielbiają suche powietrze i zima w mieszkaniu bardzo im służy , więc starają się przetrwać tam gdzie im dobrze , a że szczególnie upodobały sobie wiązy , wala prosto na nie . Zimowana roślina nie posiada liści , dodatkowo chłód panujący w takim pomieszczeniu utrudnia im rozwój (jeśli nie uniemożliwia )to i ich występowanie jest tam ograniczone :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-07, 07:49   

o z tego co widze to chyba też będe musiał chyba przezimować i w tym roku żeby uniknąć kłopotów tylko gdzie to drzewko przezimowaćbo strych już zajęty
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-07, 09:49   

Jeśli szybko wystawisz drzewko do chłodu , by się powoli przyzwyczajało do niego , możesz zimować je nawet w ganku, lub innym lekko oświetlonym miejscu , gdzie temperatura spada nawet poniżej 0 st. C. jednak nie zbyt mocno , okresowo maksymalnie może spadać poniżej -10 st. C. ale nie na długo , gdyby roślina stała stale na zewnątrz i już była wcześniej przystosowywana (usypiała) to mógł byś zostawić ją tam na zimę , zabezpieczywszy ją nieco bardziej , czyli do skrzynki z wyparzoną korą , zasypać do korony i ją samą nakryć agro włókniną i to wystarczy , zabezpieczamy jak najpóźniej , czyli jeśli pogoda na to pozwoli to nawet na początku Grudnia :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-07, 12:42   

rozumiem ale u mnie w ganku jak to w ganku co chwilke ktoś wychodzi i wchodzi czy przeciągi nie zaszkodzą drzewku ??
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-07, 21:41   

Gdy roślina jest w stanie spoczynku przeciągi nie są szkodliwe , krótkotrwałe ochłodzenie mu nie zaszkodzi , jedynie gdyby temperatura spadała nieco zbyt mocno , możesz roślinę troszkę zabezpieczyć :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-08, 16:25   

dziękuja za pomoc przy nizszych tmp zabezpiecze tylko bryłe korzeniową to powinno wystarczy co nie??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group