Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka: Quercus - Dąb złamaniec
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-09-16, 21:27   Historia drzewka: Quercus - Dąb złamaniec

To jest historia mojego dęba "złamańca". Nie wpisuj tutaj swoich komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
"Komentarze: Dąb "złamaniec""
==========================================================



Witam dziś mam zamiar pokazać wam mojego dęba , którego wykopałem na skrzyżowaniu dróg leśnych chyba w 2002r. Był to dość sędziwy dąbek , którego kilka lat wcześniej coś rozjechało i na wysokości około 20 cm pień się rozszczepił (złamał ) , górna część jakimś cudem przetrwała , jednak była bardzo obdarta z kory i częściowo spróchniała , boczne gałęzie przerodziły się w kilka nowych pni z których zaczynały dominować 3 sztuki , gdy tylko byłem pewien że roślina się ustabilizowała (po 2 latach) przystąpiłem do prac formujących , oczywiście w kilku etapach , pierwszym było usunięcie próchna i zabezpieczenie zdrowej tkanki , potem usunięcie kilku zbędnych konarów , a na koniec najtrudniejsze , wyprofilowanie pnia w taki sposób by roślina sprawiała wrażenie bardziej krępej i zwartej w sobie , czyli grubasa :-P w tym sezonie wyprowadziłem kilka gałązek w koronie jako zalążek przyszłej masy zieleni , teraz pozostała tylko rozbudowa konarów i korony , jeśli wszystko dobrze pójdzie to już pod koniec przyszłego sezonu roślina będzie nadawała się na jesienne wystawy , bo do wystaw w formie bezlistnej jeszcze długa droga :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Olon 2008-09-17, 23:27, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group