Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zabezpieczanie bonsai przed wysyłką
Autor Wiadomość
stahullah
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-15, 16:15   zabezpieczanie bonsai przed wysyłką

Witam
Mam takie pytanie, które od dłuższego czasu mnie nurtuje a mianowicie w jaki sposób są zabezpieczane drzewka bonsai przed wysłaniem pocztą?
Może ktoś kupował drzewko przez internet i będzie wiedział coś na ten temat.
Za odpowiedzi z góry dziękuje
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-09-15, 16:50   

to wszystko zalezy od wysylajacego mianowicie jak jest zetelny to donice zabespieczy foli tak by ziemia sie nie wysypala oblozy styropianem zeby galezie sie niepolamaly pozadnie podlene no wszystko powinien zrobic tak aby paczka doszla nienaryszona . powinien tez wyslac to przesylka specjalna czyli opisac gdzie gura a bdzie dul zeby listonosze wiedzieli jak sie z ta awa paczko obslugiwac ,
 
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-16, 00:23   

Kupowałam bonsai swoje pierwsze na allegro. No powiem - rewelacja. Bonsai bylo w 2-óch pudelkach, w tym w którym stało było solidnie ustabilizowane w styropianie + przywiązane.Oprocz tego na 'zewnętrznym' pudełku była naklejka, nie pamiętma dokladnie napisu, ale cokolwiek to oznaczało, to to , żeby uważac bo jest tam coś co moze łatwo ulec zniszczeniu. Bonsai doszło do mnie całe, w wyśmienitej formie.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-09-16, 09:40   

A jaki był koszt wysyłki :?:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-16, 11:09   

16 zł
 
 
stahullah
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-16, 11:52   

w sumie logiczne wydaje się przywiązanie do dolnej ścianki pudełka czy styropianu, no i zaufać poczcie polskiej, że dostosuje się do instrukcji na pudełku dotyczącej delikatnej przesyłki. Ja sobie to podobnie wyobrażałem z tym że można by było dodatkowo całe pudełko wypełnić trocinami lub startym styropianem - może to zwiększyłoby szanse przeżycia podróży w nienaruszonym stanie naszej roślince
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-19, 12:58   

Ja myślę , że nie ma czym się martwić, jak ja kupowałam drzewko to było naprawdę w bdb stanie...
 
 
stahullah
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-19, 21:35   

gdybym zamawiał dla siebie pewnie bym się tak nie martwił, ale chodzi o to , że to ja chcę komuś przesłać drzewko i dlatego takie ciśnienie mam - średnio sobie to wyobrażam, a nie chciałbym dać plamy.
Tak czy inaczej dzięki z odp.
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-19, 22:27   

aha :oops:
nie no, ja myslę, że do np. styropianu, mocno przywiązać do tego s. drzewko, obficie ( ale nie przelać) podlać drzewko, nakleić naklejke z tym żeby z tym obchodizli się delikatnie i myślę , ze starczy ;)
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-09-19, 22:29   

Nie kapuję jak Wy chcecie drzewko do styropianu przywiązać :?: Koronę :?:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
stahullah
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-20, 05:30   

nie korone! w pudełku na dno dać pyłte styropianu z dołkiem wyżłobionym na doniczkę całość przywiązać do dna pudełka drutem wtedy doniczka jak i korona będą stabilne(tak myśle) i dodatkowo całość zasypać trocinami co sparwi że konary nie będą miały miejsca żeby się przemieszczać no i chyba się nie połamią w transporcie.
W teori wygląda to nawet nieźle ale w praktyce może nie być już tak dobrze w końcu są jeszcze inne czynniki np: nieobliczalny listonosz ignorujący naklejkę z napisem o delikatnej przesyłce - nie obrażając listonoszy
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-09-20, 09:17   

To po co na dnie styropian :?: Po prostu mocuje się doniczkę do dna kartonu, a potem jakimiś taśmami pień drzewka do bocznych ścianek i to wystarcza.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-20, 11:41   

Przede wszystkim wysłać paczkę priorytetem: podlane drzewko + ciemność = gnicie.
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-20, 15:32   

W styropianie myslę, ze drzewko będzie berdziej ustabilizowane, niz bez styropianu, takie mam wrażenie
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-20, 15:32   

W styropianie ja mialam 'wycięte' miejsce na doniczke( wysokośc styropianu równała doniczce) przy czym przy samej doniczce bylo drzewko przywiązane do sturopianu , nie pmaietam cyzm albo drutem albo mocnym sznurkiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group