Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze: FICUS RETUSA by 00seba
Autor Wiadomość
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-10, 13:38   Komentarze: FICUS RETUSA by 00seba

Tutaj dyskutujemy na temat historii mojego Ficusa Retusa, którego możesz zobaczyć w wątku Historia dzrewka: FICUS RETUSA by 00seba . Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-10, 13:53   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-15, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-10, 22:31   

bardzo ciekawie zapowiadające się wczesne niezageszczone bonsai. prawa strona malo zazieleniona ale to z czasem... bardzo fajnie wyglada tylko troszke z zieleniąpodgoń w kierunku góry bedzie moim zdaniem bardziej proporcjonalne:) pozdrawiam lasek
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-10, 23:11   

na razie donica jest jaka jest, nie miałem innej o dostatecznie dużym rozmiarze, jestem otwarty na propozycje odnośnie doniczki. Z fotką jak już wcześniej pisałem może być problem, nie jestem dobry w fotografowaniu bonsai, nigdy mi zdjęcia nie wychodzą tak ja wygląda drzewko w rzeczywistości, ale postaram się o lepsze. A i jeszcze jedno nie napisałem że ficus ma ok 33cm bez doniczki, no i staram się go formować w stylu shakan
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-09-06, 19:26   

Fikus bardzo ładny :-) . Z pewnością jego atutem jest pień, który ma juz odpowiednią masę i dość dobre proporcje.
Shakkan'a (czyli stylu pochylonego) już raczej z niego nie zrobisz, bo ma zbyt pofalowany pień. Moim zdaniem, masz już właściwie gotowe moyohgi (styl nieregularny , wyprostowany) i tego bym się na twoim miejscu trzymał dalej. Koledzy wyżej już podpowiadali o zagęszczeniu. Ja dorzuciłbym jeszcze uwagę, aby pozwolić rozrosnąć się dolnym konarom wszerz. Chwycisz lepsze proporcje, a same konary staną się grubsze. Taki fikus potrzebuje masy słońca, jeśli chcesz szybko obserwować przyrost masy zielonej, więc zachęcam do wystawienia go na słońce, jeśli tylko jeszcze ono do nas zawita, a temperatury będą wyższe niż jakieś 15*C.

A za jakieś... dwa latka, życzę sukcesów na wystawach ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group