Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany na stronie
Autor Wiadomość
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 18:09   Zmiany na stronie

( Wątek z 12.05.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Chciałbym wprowadzić zmiany na stronie i ciekawy jestem Waszych opinii. Strona z miesiąca na miesiąc rozwija się i w związku z tym chciałbym zlikwidować największą (tak mi się wydaje) niedogodność, czyli wyskakujące okienka reklamowe. W tej chwili strona jest na bezpłatnym koncie, co wiąże się z emisja niechcianych reklam. Ulepszenie konta do republiki pro spowoduje, że ten problem zniknie. Dodatkowe reklamy związane są ze statystyką, jaka jest zamieszczona na stronie, która jest dla mnie nieocenionym źródłem wiedzy o ruchu na stronce. Ten problem również mogę usunąć, choć prawdopodobnie kosztować mnie to będzie utratę wszystkich dotychczasowych danych. No, ale jakieś ofiary trzeba ponieść niestety. Myślę, że jakoś to przeżyję Te ulepszenia, które w przyszłości obejmą również forum pociągną za sobą pewne koszty. W zamian za to za jakiś czas (na razie na pewno nie) chciałbym na stronie głównej po prawej stronie zamieścić kilka reklam. Nie będą to oczywiście duże reklamy (kilka niewielkich ramek). W tej chwili prawa strona nie jest zagospodarowana, dlatego z przestrzenią na pewno nie będzie problemu. Wiem, że reklamy są zazwyczaj niechcianym przez odwiedzających elementem stron, jednak myślę, że zamiana tych wyskakujących na niewielkie ramki umieszczone na stronie ma więcej plusów niż minusów.
Należy jeszcze wspomnieć o dodatkowej, istotnej korzyści jakie przyniesie ulepszenie konta do wersji pro. Ostatnio ze względu na ruch na stronie pojawiają się blokady związane z godzinnym transferem. Strona po przekroczeniu limitu zostaje zablokowana, do rozpoczęcia następnej godziny. Po ulepszeniu konta problem ten zniknie. Podobnie jest z transferem miesięcznym, który musi być ograniczany pod koniec miesiąca., aby nie został przekroczony.
No cóż z mojej strony to tyle, teraz słucham Waszych opinii.

:-)
Ostatnio zmieniony przez Olon 2006-07-13, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:11   

Jezeli moge wtracić swoje 3 grosze -to jestm za -zlikwiodowania tych wyskakujących reklam -i wtedy zostaniesz "moim medyceuszem złotym"
co do utraty danych -to zalezy o jakie dane chodzi? na stronce?forum?

No to narazie tyle - a zblokowaniem strony -natrafiłem kiedyś na to
Zobaczymy co inni powiedzą
Pamietaj! :!:
Ty tu jesteś szefem -ale zawsze możesz liczyć na naszą pomoc

P.S.no i fajnie że liczysz sie z naszym zdaniem :oops: :oops: :oops:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 18:12   

Dane jakie zostana utracone, to czysto statystyczne informacje o odwiedzinach na stronie ( liczba odwiedzających, rozkład godzinowy, adresy z jakich wchodzicie, kraje itd. itp ). Jest to tylko i wyłącznie strata dla mnie, zresztą chodzi tylko o dane archiwalne. Po prostu statystkyka zacznie działać od zera (bez przeszłości). Tak więc na stronie nic nie zniknie.

Zapominałem jescze wspomniec o jednak istotnej korzyści. Na koncie bedzie więcej miejsca. W tej chwili strona może ważyc najwyżej 9Mb, a po zmianie 25Mb, co oznacza, że bez problemu bedzie mozna dodac wiecej zdjęć lepszej jakości.
:-)
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:13   

No to fajnie
Wiec na co czekamy ? :-)

A co do funkcjonowania stronki i forum-będą jakieś dni kiedy poprostu ta strona zawiesi swoją działalność na rzecz ulepszenia?

:-P
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 18:14   

Cześć Szefie.

Pewnie się domyślasz że z mojej strony masz pełne poparcie. Jak przeczytałem jeszcze że będzie więcej miejsca , to pierwsze co mi przyszło na myśl top możliwośc stworzenia nowych działów , co do których mieliśmy do tej pory opory ze względu na ich szacowaną objętość (np: galeria naszej paczki , namiary na bonsaistów +mapka , szybki kurs fotografowania bonsai , może jakies niusy ze świata bonsaiowców , może pokaz formowania , itp itd ). No jeszcze Tobie i nam życzyć tylko żebyś w przyszłości znalazł na redagowanie tego wszystkiego trochę czasu , ale póki co , myślę że podzielę zdanie reszty jeśli powiem że masz nasze pełne zrozumienie i aprobatę tego co robisz i zamierzasz dalej robić.

Pozdrawiam gorąco !! !
:-)
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:14   

Szefie a na jaki serwer masz zamiar to zamiescic? no bo ja mam z kolegą na spólke serwer 22 GB więc moze ze 200 Mb bysmy ci odstąpili transfer jest nie ograniczony tylko to praktyczine kumpla serwer a on mi tylko podarowal do wspouzytku ale tez jest problem bo wiesz bardzo cie nie znam i jak bys burdel na serwie zrobil? to wiesz ja bym mial przewal :/ ale mysle ze bys sie nie odwazyl no nic ale daj znac to moze z nim pogadam

:-)
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 18:15   

Gohans, ale zmiana serwera, to równiez zmiana adresu itp, itd. Za duzo zamieszania. Mi chodzi tylko o ulepszenie konta na serwerze na którym obecnie jest strona, co nie będzie wiązało się ze zmiana adresu. Poza tym prywatny serwer, to raczej ryzykowna sprawa. Niech Wam się znudzi, albo jakaś awaria i strona padnie. No, ale dzieki za propozycję.

:-)
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:16   

Znudzic to raczej nie ale jak bedziesz problem z zamieszczeniem stronki na jakis serw to wal

:oops:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 18:17   

No cóż. Stało się. Nie ma reklam, limitów godzinowych, miesięczny jest pięć razy większy no i mamy więcej miejsca na serwerze.

Ps. Napiszcie czy coś tam jeszcze nie wyskakuje (mi antywirus blokuje wszystkie okienka, więc liczę na relację osób nie korzystających z takich ustawień)

( wypowiedź z 16.05.2005 )
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:18   

No własnie! jakoś tak dziwnie bez tych reklam
Wszystko działa jak powinno -wczesniej troche forum nie wchodziło -ale nie wiem czyja to wina
Ogólnie trzeba jeszcze dopracować tą stronke (może nowa szata graficzna?) ,no i trzeba wiecej gatunków rozbudować (opisać) ,mapke bonsaistów itp itd
źle myśle? czy dobrze?
:shock: :oops: 8-) :?:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 18:23   

[ Dodano: Czw 13 Lip, 06 19:22 ]
Dziwnie? :-)

No, ale masz całkowita rację. Może z szatą graficzna bym polemizował, bo zawsze byłem za tym żeby było jak najbardziej funkcjonalnie, niekoniecznie artystycznie
A reszta musi chyba poczekać na wakacje, bo czasu jest naprawdę mało, w lipcu na pewno będę miał go nieco więcej. W między czasie oczywiście gromadzę zdjęcia.
W każdym razie kolejny krok w kierunku rozwoju strony został postawiony

A problemy z forum, to niestety problem ze strony dostawcy. Nie bardzo mogą sobie z tym poradzić, a mi szkoda zmieniać forum bo stracimy wszystkie posty

( no masz... a po następnych 4000-ach postów zorientowaliśmy się że przecież można to wszystko skopiować :-D )
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:24   

Nie no -to przecież twoja strona wiec Ty tu rządzisz a ja tylko wciskam swoje 3 grosze (jak zawsze zresztą ) Czekać poczekamy napewno do lipca (kiedy jest wiecej czasu z regóły) no i popracujemy na zmiankami (wiecej informacji , nasze mapy słynne - itp itd ) -zawsze sie coś dopowie -przecież mamy teraz wiecej miejsca no nie ?

:oops:
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:25   

szefie ja mam szerokie znajomosci w dziedzinach Trickowania (sztuki walki) i strony www kumpel z ktorym chodze na karate jest na 8 pozycji z najlepszych grafikow w Polsce a ma zalediwe 15 latek (ja bede mial za 3 dni )a więc jak potrzebujesz pomocy wal chętnie pomozemy

:-P
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 18:26   

Dzięki. Będę miał to na uwadze :oops:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 18:27   

Kolejna zmiana, tym razem niewielka. Zapewne zmianę tą juz dojrzeliście Chodzi o tekst powitalny, który ma ułatwić poruszanie się po forum i znajdowanie informacji spośród już napisanych postów. Krótka korespondencja z Bolasem i jego sugestia na ten temat dała właśnie taki wynik. Mam nadzieję, że prześwietli to nieco nasze forum.
Napomknę jeszcze, że w wolnych chwilach bedę zmieniał niektóre tytuły wątków tak aby bardziej pasowały do ich treści.

:-)

( wypowiedź z 24.05.2005 )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group