Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fikus Rianne
Autor Wiadomość
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-12, 20:32   

W naturze występują najróżniejsze kształty pni jak i pokroje całych drzewk. Więc jeśli kierować się zasadą (zresztą jak najbardziej słuszną), że naśladujemy naturę, nawet najbardziej powyginane drzewka będą naturalne, również te w kształecie litery s.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:33   

Wierzę w to że wypuści nowe pędy! Ficusy to potrafią!
 
 
Bolas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:33   

Mocne doswietlanie zarówkami do doswietlania roslin sprawi cuda :mrgreen:
Problem tylko w tym ze bedzie potrzebowalo go prawie 24/24h
:mrgreen:
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:35   

Ten temat juz troche zapomniany - no ale mam dobre wieści co do drzewka
drzewko zaczeło na górze puszczać nowe pędy -stwierdziłem ze nie mam sensu taki kształt - wiec go uciachałem jeszcze bardziej. Zrobiłem małą konsultacje z Adamem Jonasem - na innym forum - on sporo sie bawi z tego typu sprawami , fikusami no i jakoś tak stał - bez niczego -az tu nagle... troche go dłutem wyciełem dlatego, ze jak zarosnie bedzie mi trudniej ukryc tą rane - ale moze sie okazać znowu ze coś jest nie tak - wiec sam nie mam pojecia jak bedzie wyglądał koncowy wynik - narazie mu dam rosnąć conajmiej rok :-)




Są już 3 młode pędy - za jakość sory - ale to chyba z radości było robione w nocy :-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-12, 20:36   

White , jak tam Twój podopieczny?
Zyje?
Ma się dobrze?
A może rośnie jak szalony?
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:38   

Opcja numer 3 "rośnie jak szalony"
Miło że pytasz -a zarazem czyżbyś sam sie nie szykował do takiego cięcia ?

drzewko zarastało -z tej racji ze miało długie zielone pędy (które nie były w stanie utrzymać wszystkich tych lisci) rozkładały sie na boki - no i miałem piekną pół-kaskade
ale ktoś kiedys powiedział "ze wygląda jak pnącze"



postanowiłem jak narazie gałązki podnieść do góry za pomocą drutu - i lekko podciąć zarośnietego krzaczka - troiche żałuje -bo miałem nawet fajny pomysł na pół-kaskade ale fikusy raż ze nienaturalnie tak wyglądają -dwa że juz mam pół-kaskade z fikusa aole odmiana RETUSA - kiedys i jego opisze(narazie to patyś)
poniżej zdjęcia robione dziś -specjalnie dla Ciebie Olek :-)
1 -przód
2- tył



Narazie mam dwie koncepcje na niego - jedna to taka aby pień skrócić do tego momentu kiedy wychodzą z pnia te małe gałązki

Drugi pomysł to taki aby wyciąć całą lewą strone (bo gałazka wyrasta na łuku pnia -łuku wewnetrzntym) - a prawą zostawić - smyraną wiaterm

Narazie jednak daje mu znowu zarosnąć :-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-12, 20:39   

No rzeczywiście Przemku, jak na zmianę od marca tego roku, masz się czym pochwalić !

Jasne! Nie ma co się na razie zastanawiać, tylko dać się roślince rozrosnąć, a potem dumać . Jak dalej będzie rosła w tym tempie to za dwa lata zrobisz z niej "Druida" :lol:

Czekamy więc...
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-15, 23:12   

"Druid" (myśle że mozemy go tak ochrzcić -bo ten Polski Jesion "Druid" z tego co wiem trafił do Japoni)

aktualne foto:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group