Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozpoczął się podział tematyczny forum
Autor Wiadomość
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-01, 20:25   Rozpoczął się podział tematyczny forum

( Wątek z 31.12.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą. )

Witam wszystkich

W końcu udało się rozpocząc tworzenie nowej formuły forum. Ponad 430 wątków i ponad 4000 postów ( możemy byc z siebie dumni !! ! )musiało ostatecznie zostać jakoś poukładane aby można było się łatwiej po tym wszystkim poruszać. Forum przez jakiś czas będzie teraz przebudowywane, co jednak nie zablokuje (póki co) jego działania, tak więc w razie potrzeby śmiało możecie odpisywać posty lub tworzyć nowe wątki. Różnica polega jedynie na tym, że trzeba to teraz robić we właściwym dziale. Jeśłi ktoś ma problem z otwarciem jakiegoś działu (ukazuje mu sie monit: "dział przeznaczony tylko dla moderatorów"), to może utworzyć wątek w dziale "forum".

Jeśli macie chęć , aby wypowiedzieć się o "nowym" forum, to możecie to zrobić w tym wątku
Ostatnio zmieniony przez Olon 2006-07-04, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 20:29   

Taaa.
Około 10 dni nie miałem netu (problemy z anteną nadawczą bo jakiś baran wprowadził przewody do skrzynki z ruterem od góry no i śnieg zrobił swoje).

Jak wskoczyłem na forum to nie mogłem się połapać.
Powiem tak - zaczyna to forum mieć ręce i nogi kawał dobrej roboty
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 20:32   

No i mamy pauze

Nowi ludzie sie nie pojawiają -bo jest bałagan i nie wiedzą gdzie pisać posty - ja sie nawet gubie!

Widziałem ze szef juz co jakiś czas przenosił posty do działów -ale postów było ponad 4000 a jest ich juz 3948 - a po za tym nic sie nie zmienia - ja rozumiem ze sesja sie zbliża - ale wierze ze to w koncu ruszy na dobre! - jestem dalej za opcją utworzenia grupy 2-3 moderatorów którzy mają taką władze do przenoszenia postów w odpowiednie działy (oby tylko nie pisali w postach zbednych i bzdurnych swoich uwag)

No a teraz troche na temat działów na nowym forum

Szefe - stwórz nad działem " sprawy forum i strony przyjaciele bonsai " -taki dział jak TERMINY ZABIEGÓW - i ja tam kiedyś wkleje osobiście moją pracke

Przydał by sie tez taki watek jak "Yamadori - drzewko z kraju lasu" -czy jak tam sobie chcecie to nazwijcie - niby jest taki dział podobny "pozyskiwanie materiału" -ale to jednak nie to -bo yamadori to yamadori - trudny temat ale mysle ze warot poruszyć

No i zmienić nazwe działu "z innej beczki" - bo trudno z początku sie domyslić o co chodzi - może jakieś " Nie tylko na temat Bonsai" -wierze ze bedą tez napisy pod kazdym działem - ukazujące - i tłumaczace co w danym dziele mozna zamieszczać itp itd

No i troche teraz na temat jednego tematu
Chodzi mi o "co nieco o sobie"
Czy nie uwazacie ze wypisywanie w punktach jak instrukcja Olona jest troche sztywna?
Moze ktoś ma tez inne pomysły i inne punkty które by chciał dodać - a nie doda bo ich tam nie ma - taka mentalnośc ludzka

Czy nie uwazacie ze wypisywanie w punktach jak instrukcja Olona jest troche sztywna?
Moze ktoś ma tez inne pomysły i inne punkty które by chciał dodać - a nie doda bo ich tam nie ma - taka mentalnośc ludzka
No nic zobaczymy jak to z tym bedzie - czuje sie bezradny ze nic nie moge pomuc mimo ze mam narazie czasu od ................. groma i jeszcze troche ;] no i przytłacza mnie to ze nie mozna pogadac jak zawsze -bo nikogo tu juz nie ma ;(

( wypowiedź z 10.01.2006 na temat drugiej odsłony forum )
Ostatnio zmieniony przez White_mtb 2006-07-01, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-01, 20:40   

White

Postaram się węzłowato bo czasu zbyt wiele nie mam...

1. nie zbliża się sesja tylko obrona a to zasadnicza różnica tym bardziej jeśli się dodatkowo pracuje po 10-12 godzin na dobę
2. dział z innej beczki wg mnie jest dobrze nazwany. Niech się głowi kto chce :-P . Po dodaniu opisu będzie dokładnie wiadomo jakie posty tam umieszczać. CIERPLIWOŚCI.
3. pozyskiwanie materiału ma byc wątkiem ogólnym (kupno, wysiew, sadzonkowanie, z natury itp.). tworzenie wątku YAMADORI nie wniesie zbyt wiele porządku (kto chce to znajdzie co trzeba wyszukiwarką), a niepotrzebnie ściągnie uwagę "chroniących przyrodę", ze swoimi komentarzami typu... "to jest nielegalne", "dajcie se spokój i tak wam zwiędnie", "łamiecie prawo" itd itp. Widziałem jak to się przerabia na innych forach i wiem, że to niczego konkretnego nie przyniosło.
4. Twój kalendarz rozważamy umieścić w którymś z działów w sekcji pierwszej. To jest jeszcze do dogrania i będziemy o tym gadać.
5. Moja formuła postu "co nieco o sobie" jest dokładnie taka jaki jest jej cel. Ma to być rodzaj swoistej kartoteki forumowiczów, obejmującej najistotniejsze informacje do tego aby wiedzieć z kim się ma do czynienia. Rozumiem że ktoś może mieć większy polot i chce pisać dużo więcej. Może to zrobić w poście witajcie, który ma cechować całkowita dowolność, lub stworzyć nawet swój własny wątek jeśłi ma dość dużo o sobie do powiedzenia. Musi być jednak przynajmniej jeden wątek - "katalog", aby na pierwszy rzut oka było wiadomo kto jest kto i co z nim można robić (część dotycząca planów związanych z zajmowaniem się bonsai). Wpisywanie się do mojego wątku jest w końcu dowolne, ale chyba jest to dobry pomysł skoro inni zaczynaja się do niego dołączać (Dzięki Wam: Rambocha, Qbik, i Adam ). Ciebie White również gorąco zachęcam do założenia sobie swojej "karty" w kartotrce
( w obecnej formie forum punkt piąty stracił nieco sens, ponieważ można teraz wiejść na kartę użytkownika i poczytać o nim kilka podstawowych informacji. Nie mniej wątek co nieco o sobie nadal jest dostępny :-) . )
6. Brak ruchu na forum niekoniecznie musi być spowodowany dezorientacją. Po prostu jest zima i wielu ze stałego składu jak co roku ogranicza swoją aktywność z braku tematów (nic nie rośnie, brak weny, brak robali, itp itd)
7. W kwestii segregacji forum: szef przyjął strategię że segreguje na razie te posty które bez wahania możan przyporządkować do którejś kategorii. Wszystkie które zostaną będą stanowiły podstawę do ewentualnego rozszerzenia ilości działów, ale po uprzednim przemyśłeniu i przedyskutowaniu. Już teraz rozmawialiśmy z szefem o dodatkowym dziale: "Identyfikacja drzewka", w którym każdy będzie mógł wklejać zdjęcia swoich nabytków i pytać o gatunek.To jeden z przykładów że coś się jednak dzieje na tym forum, tylko że "w tle" .

CIERPLIWOŚCI więc White. Jest jeszcze dużo do zrobienia ale wszystko w swoim czasie. Nie chcemy działać pochopnie, bo czasami mały szczegół burzy całą konstrukcję.

P.S.
W kwestii moderowania forum... muszą paść konkretne propozycje personalne ludzi którzy : chcą byc moderatoerami, mają (szeroko pojęte) predyspozycje do moderowania, można im zaufać w kwestii sprawiedliwego i rzetelnego zarządzania postami, a na koniec muszą mieć czas aby tu dziennie zajżeć i zareagować jeśli trzeba. Trudny wybór. Ale jeśli masz kogoś to gadaj od razu bezpośrednio z Szefem.

No masz , miało być węzłowato a tu klac!!! .

ADMIN: Dopisuję pare zdań, bo ten post wprowadził troszke zamieszania. Myśle, ze został opatrznie zrozumiany.
Wszyscy uczestnicy tego forum, a szczególnie stali bywalcy tworzą je wspólnie. Chętnie poznam Wasze zdanie na temat zmian, nowe pomysły i propozycje. Każdego kto ma jakiś pomysł, który może ulepszyć nasze forum chętnie wysłuchamy. Propozycje mozna pisac w tym wątku lub słać do mnie. Nic co widzicie na tym forum nie jest nietykalne. Jesli uznamy, ze cos może być lepiej zawsze można wprowadzic zmiany nawet jesli dotyczą czegos co jest tu "od zawsze". Zachecam do uczestniczenia w tworzeniu naszego forum!


( wypowiedź z 10.01.2006 )
Ostatnio zmieniony przez Olon 2006-07-13, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 20:42   

Nie przekonałes mnie Olon ani troche tym razem
Co do sesji i czasu to napisalem o szefie - a ze ma obrone pracy jak Ty to nie wiedziałem -chyba ze tylko o sobie pisałeś?
Szef prosił aby dosyłaś własne pomysły i wnioski wiec taki napisałem - ale nie wiedziałem Olonie ze Tylko Ty mozesz tu coś zmieniac i nikt inny?! - bo narazie jest tak jak Ty chcesz - a niekoniecznie musi to wszystkim odpowiadac -bo kazdy moze coś tutaj dodać od siebie
Ja jestem dalej za swoimi pomysłami i terminarzem (szkoda ze wy rozważacie a ja nic o tym nie wiem) - ale jak bedzie? -nie wiem -bo jak narazie widze ze na moje pomysły jest juz wytłumaczenie i ich zastąpienie czymś innym
Nie chce być drażliwy - ale mam gorączke i nie łatwo mi sie to czyta
a nawet odbiera checi jak widze " uzgadnialismy" a ja siedze na d..... z nudów
Ale co ja sie bede napraszał - to samo tyczy sie moderowania - jak narazie tylko zjadanie pomysłów
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-07-01, 20:46   

Sorki że się wtrancam chłopaki , ale ja osobiście byłem pewien , iż moderatorami zostaną co najmniej 3 osoby , a nie jedna , z tej prostej przyczyny , że jedna osoba zaszufladkuje całe to forum , a nie poukłada , po prostu stanie się ono zbyt jednolite i nudne , a tego obawiam się najbardziej , ponadto nie każdemu podoba się punktowanie wszystkiego i układanie życia w "kostkę "jak w wojsku (w dawnym wojsku ) . Konkretnie , spodziewałem sie , że modami zostaną White , Olon , oraz Ania Dorotka , co prawda nie znam jej zdania na ten temat , ale to tylko takie moje przypuszczenia i dlatego jestem bardzo zawiedziony obecną sytuacją .
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-01, 20:47   

Panowie

Nikt niczego tu nie chce szufladkować a jedynie posegregować. Dowolnośc wypowiedzi możecie prezentować we wszystkich postach i również pisać swoje nowe wątki, więc nie wiem o co Wam właściwe chodzi. O ten mój wątek??? . No to chyba jakaś przesada. Ja w końcu też chyba mam coś do powiedzenia we własnym wątku i mogę mieć do jego uczestników jakieś prośby (podkreślam prośby , a nie rządania). Przecież jeśłi Wam się nie podobają jakeiś tam punkty czy jak to nazywacie "sztywność" to każdy z Was może założyc swój wątek, wg swojej wizji tematu.

Wg mojej subiektywnej oceny, czasami jakiś porządek i logika musi być. Przecież od jego utrzymania maja być zdaje się moderatorzy o których tak walczysz White.

White. Piszesz, że wszystko na razie jest tak jak ja chcę. Z kąd wyciągasz takie wnioski, bo na pewno nie z rozmowy ze mną ?? ? A może chodzi o to nieszczęsne "z innej beczki", i moja wypowiedź że tak zostanie??? Otóż podzial forum na działy nie byl taki oczywisty jak się wydaje komus kto się głębiej nie zastanawia. Nad tutyłami działów zastanawialiśmy się dobre parę godzin (burzliwa dyskusja na GG). To co uzgodniliśmy widzicie teraz. Jednocześnie powiedzieliśmy sobie na końcu że jest to pierwsza postac podziału, że narazie ją tak pozostawimy, póki nie zostaną posegregowane posty. Potem skonfrontujemy to z opiniami forumowiczów i wprowadzimy ewentualne korekty jeśli będą miały duże poparcie. W kwestii zmainy tytułu jesteś na razie jeden, a podział się jeszcze nie skończył, więc co ja ci miałem napisać, jak nie to że na razie tak zostanie???
Tłumaczyłem Ci juz wielokrotnie. Staram się prowadzić rozmowę z szefem, wspólnie radzimy co i jak byłoby lepiej. Faktem jest, że to ja wychodzę często z inicjatywą i zachęcam szefa do przemyśłenia pewnych spraw. On mi najczęściej odpowiada i się ustosunkowuje. Jak mamy różnicę zdań, to gadamy na chacie i docieramy temat. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś robił to samo. Ja mam do tej pory ten sam status co Ty (zwykły forumowicz), ale wykazywałem nieustanną chęć współpracy z szefem co zaowocowało dialogiem. Chyba tylko tym się różnimy White. Ja się teraz wyłączam na jakiś czas bo mam inne życiowe sprawy. Masz więc okazję aby jak najwięcej zrobić na tym forum po swojemu. Wystarczy pisac dużo wątków, dużo gadać z szefem i proponować mu swoje pomysły, a potem wspólnie uzgadniać czy są dobre , albo czy wymagają dopracowania.
Mam cały czas wrażenie White że myśłisz w kategoriach... "Jest Szef i Olon, a potem jest cała reszta ze mną włącznie". Mówię Ci więc: NIc bardziej błędnego! Każdy z Was czynnie może uczestniczyć w tworzeniu nowej formy forum. Prowadźcie dialog z szefem, myślcie razem z nim nad udoskonaleniami, proponujcie mu to co uważacie za dobre pomysły. White ! Mamy problem z opcjami "pokaż nowe posty od ostatniej wizyty". Może pogadaj z szefem na ten temat. Przecież znacz się na tym chyba , nie ? Moż e mu pomożesz? Querqus, przecież Ty masz ogromną wiedzę o yamadori. Może dogadaj się z szefem i ukulajcie jakiś fajny artykuł, jak to się powinno robić fachowo? Aniu Doroto , jesteś juz moderatorką na innym forum. Może podzielisz się z szefem swoimi wrażeniami z moderowania, pogadasz o tym jakie skutki może przynieść nadgorliwość, i jak temu zaradzić, a może widzisz kogoś z nas jako dobrego kandydata, spełniającego warunki do bycia dobrym mod'em ?? ? Bolas, Qbik, Gohans, Wy też macie z pewnością jakieś pomysły. Może zgłoście się do szefa z ofertą pomocy, albo z propozycjami??? Wszyscy pozostali forumowicze! Współtwórzcie to forum, jeśłi tylko macie taka potrzebę!

Jedno tylko Wam na koniec powiem. Jeśli ktoś z Was uważa że może być forum, które podoba się wszystkim, to wierzycie w bajki. Każda Wasza inicjatywa spotka się z kontrą kogoś innego, komu się nie spodoba. Jeśli nie byłoby JEDNEJ osoby, która podejmie ostateczną decyzję, to wtedy dopiero powstałby prawdziwy chaos, i dlatego właśnie propozycje rozpatruje i dyskutuje z nami szef. To on musi rozstrzygać co jest dobre dla większości, i pod tym względem masz White rację, tylko osoby pomyliłeś. Forum musi być częściowo oparte na subiektywnej wizji szefa. W końcu to jego forum. Naszym (nie tylko moim!!!) zadaniem, jako aktywnych forumowiczów, jest wpływać na niego jeśli widać potrzebę zmian czy korekt. A z szefem można się dogadać. O tym prawie mogę Was zapewnić.


P.S.
Szefie , mam nadzieję że pojawiz się tutaj i odniesiesz się do całej sytuacji, która wymaga chyba wyjaśnień, również z Twojej strony.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 20:49   

No właśnie!

Skoro szef mówi ze moze kazdy zmieniać forum - a bynajmiej dawać jakieś pomysły - to je daje - i co za róznica czy to twój wątek czy mój skoro jednego sie tyczy?
Ja daje pomysły - a odrazu Ty jesteś na NIE ze wszystkim - wiec co mam o tym sądzić?albo jak to odebrać? - dokładnie tak jak sam napisałeś jest OLON i SZEF a potem cała reszta - chyba że ja jestem jakiś dziwny?
A co do rozmów na GG - to nic mi nikt nie proponował "rzadnej burzy mózgów"- wiec po za GG tutaj pisze co ja bym zmienił (skoro kazdy ma do tego prawo)
O moderatorów nie walcze - ale podałem dobre rozwiązanie - i jak narazie Ty nim masz być - wiec sam sie zastanawiam...
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-01, 20:53   

Sami widzicie, tak źle tak niedobrze. Po kolei postaram się odpowiedzieć na wszystkie wspomniane kwestie i dorzuce cos od siebie.
Zauważcie jedną rzecz. Obecne forum nie różni się niczym od starego, tyle, że jest porozrzucane po kategoriach (na razie wiekszość jeszcze jest w jednej kategori "forum", ale to się niedługo zmieni). Same zmiany zostały rozpoczete przeciez na Wasza prośbę, zresztą argumenty były racjonalne i nie było o czym rozmawiać. Jesli chodzi o to, ze forum stanie sie nudne, to naprawde nie rozumiem tego. Przecież wątki jak i posty piszemy wszycy tak jak wczesniej, odebrałem to tak jakbym tylko ja miał mozliwość pisania postów. Na górze spisu kategori mamy takie, w których pisza tylko moderatorzy. I pewnie na razie je zlikwiduje, bo widzę, że za duzo robia zamieszania, a zostały tam wstawione na przyszłość. Ich zamysł jest taki, że tworza je ludzie, którzy troszkę sie już orientują w temacie i po skonczeniu taki watek jest tam umieszczany. Pisany jest jakby "poza forum" i ma byc czymś w rodzaju zbiorem informacji na konkretny temat. Nie ma tam mozliwości wpisywania się przez wszystkich bo pojawia sie posty nie na temat albo typu "nic o tym nie wiedziałem wiec dzieki za info" . I co później z tym zrobić? Wyrzucac ciągle? Taki wątek ma byc opisem, dla przykłady choroby, konkretnym, złożonym z doswiadczeń forumowiczów i ma INFORMOWAC, a nie być miejscem dyskusji. Jesli ktoś będzie miał dalsze pytania na ten temat to miejscem na ich zadawanie sa kategorie poniżej w tym wypadku np. "Lecznica". Na razie nie ma opisów do kategorii, więc może to nie dońca jest jasne. Na razie wstawiłem tam jeden watek, który trzeba zmodyfikować, ale wszystko naraz sie zrobi. Segregowanie watków robę sam, głównie dlatego, ze zmieniam ich tytuły tak aby mówiły wiecej o treści jaka w nich jest zawarta. No i tu jest samolubny, bo chcę żeby były dokładnie takie jak to sobie wymyślę.
White, rozmawialismy przecież, napisałem Ci, że jesli nie podoba Ci sie nazwa kategorii" z innej beczki" to zaproponuj inną. Napisałem Ci też, ze tworzymy to forum wszyscy i jesli masz jakieś propozycje do pisz, proponuj, przedyskutujemy i zmienimy jesli trzeba będzie. Rozmawialismy w Nowy Rok i jak dotychczas dostałem od Ciebie jedną propozycję zmiany tego co Ci sie nie podoba, albo tworzenia nowego, mianowicie stworzenia wątku tylko dla Ciebie do którego kiedyś wpiszesz swój wątek. Nie o to chodzi! Nikt nie będzie pisał "swoich wątków" bo wtedy faktycznie będzie jednostronnie i nudno. Nie o to chodzi.

A co do ilości moderatorów. Przed rozpoczeciem zmian codziennie pojawiało sie na forum najwyżej kilka postów. Według mnie na moderowanie taką ilościa postów dwie osoby wystarczą. Jak sie zrobi wiekszy ruch, tak że dwójka sobie nie poradzi pomyślimy o następnych.

Nie wiem dlaczego odbieracie to wszystko jak jakies wielkie zmiany. Nic sie nie zmienia, poza podziałem na kategorie. Przeciez to żadna różnica, tyle że szukać łatwiej.

Pytania? Piszcie...

( i kolejna wypowiedź chwilke później... )

White, pisaliśmy posty jednocześnie.
Naprawde nie wiem o co Ci chodzi. Jakie propozycje? Nic o nich nie wiem... Może nie doszedł do mnie mail? Pisz na forum najwyżej jak sie zakończy przebudowa posprzątamy ten wątek.

Ps. Nie ma Twój mój, co próbowałem wytłumaczyć wcześniej...Ciężka sprawa, a naprawde nie wiem skad te wszystkie problemy sie nagle pojawiły.

:-|
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 20:58   

No i mamy pauze

Nowi ludzie sie nie pojawiają -bo jest bałagan i nie wiedzą gdzie pisać posty - ja sie nawet gubie!
Widziałem ze szef juz co jakiś czas przenosił posty do działów -ale postów było ponad 4000 a jest ich juz 3948 - a po za tym nic sie nie zmienia - ja rozumiem ze sesja sie zbliża - ale wierze ze to w koncu ruszy na dobre! - jestem dalej za opcją utworzenia grupy 2-3 moderatorów którzy mają taką władze do przenoszenia postów w odpowiednie działy (oby tylko nie pisali w postach zbednych i bzdurnych swoich uwag)

No a teraz troche na temat działów na nowym forum


Szefe - stwórz nad działem " sprawy forum i strony przyjaciele bonsai " -taki dział jak TERMINY ZABIEGÓW - i ja tam kiedyś wkleje osobiście moją pracke
Przydał by sie tez taki watek jak "Yamadori - drzewko z kraju lasu" -czy jak tam sobie chcecie to nazwijcie - niby jest taki dział podobny "pozyskiwanie materiału" -ale to jednak nie to -bo yamadori to yamadori - trudny temat ale mysle ze warot poruszyć
No i zmienić nazwe działu "z innej beczki" - bo trudno z początku sie domyslić o co chodzi - może jakieś " Nie tylko na temat Bonsai" -wierze ze bedą tez napisy pod kazdym działem - ukazujące - i tłumaczace co w danym dziele mozna zamieszczać itp itd
No i troche teraz na temat jednego tematu
chodzi mi o "co nieco o sobie"
Czy nie uwazacie ze wypisywanie w punktach jak instrukcja Olona jest troche sztywna?
Moze ktoś ma tez inne pomysły i inne punkty które by chciał dodać - a nie doda bo ich tam nie ma - taka mentalnośc ludzka
No nic zobaczymy jak to z tym bedzie - czuje sie bezradny ze nic nie moge pomuc mimo ze mam narazie czasu od ................. groma i jeszcze troche ;] no i przytłacza mnie to ze nie mozna pogadac jak zawsze -bo nikogo tu juz nie ma ;(


- to te pomysły pisałem - maiły być? -są ?

A jak narazie tylko krytyka!
Ja nie pisze moje czy twoje (Olon tak tylko napisał o swoim poscie)
A jezeli chodzi o mój terminarz (no bo to moja praca) - to chciałbym go jednak sam opisac po swojemu - tak jak to robiłem wczesniej-chyba ze ktoś ma coś przeciwko temu? - to go mozna wcale nie umieszczać

( wypowiedź z 11.01.2006 )
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-01, 21:00   

Pauza jest i nic na to nie poradzimy, jest przebudowa i nic dziwnego. Ja też nie wchodze do lokalu gdzie jednocześnie robią remont i Cie obsługują. Z tym trzeba poczekac do czasu jak wszystkie watki znajda się na swoim miejscu.

Terminy zabiegów - ja to widze na górze w watkach dla moderatorów, ale jestm przeciwny temu, żeby zamieszczać cokolwiek bez konsultacji z innymi (nuda o jakiej pisał Quercus). Jednostronności proponuje unikać. Jesli chcesz umieścić taki tekst dokładnie tak jak to sobie wymyslisz wstaw go do któreś kategorii gdzie wszyscy beda mogli odpowiedziec i dyskutować.

Yamadorii- gadalismy o tym z Olonem i staneło na "pozyskiwaniu materiału". Wszystko do dyskusji, chociaz wydaje mi sie, ze jesli Quercus nie zaangazuje sie w ten wątek, to ciężko bedzie coko9lwiek stworzyć. Wiedza jest nikła, moja prawie żadna (próby na zasadzie może sie uda, o udało się, nie wcodza w grę). Bo jesli nikt nie bedzie potrafił rzetelnie odpowiedzieć, to tworzenie watku nie ma sensu.

Wątek witajcie: to nie jest watek dla moderatorów, Olon wpisał swój pomysł jego sprawa. Jak bede miał czas to sam cos tam skrobnę. Jak się nie podoba nie trzeba sie wpisywać. Swoja drogą, poprzez dyskusję można dojść do lepszego kształtu całek tej kategorii, ale to juz raczej na gadu albo czacie jakimś, bo tu napiszemy sto postów zanim dojdziemy do porozumienia.

Co do nazwy " z innej beczki" mozna zmienic na cokolwiek. Nie ma to wiekszego znaczenia byle było widać że tam nie piszemy o bonsai tylko jakis tam innych sprawach. To chyba sprawa drugorzedna, zostawny to na koniec przebudowy.
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 21:01   

Hej Panowie,

Co do ilości moderatorów mogę tylko podsunąć moje doświadczenia z "innego forum": jest ich tam sporo, ale ilość wzrastała stopniowo. Wiadomo że decyzje co do przesunięcia jakiegoś postu do odpowiedniego działu czy zwrocenie uwagi uzytkownikowi że np. kolor czerwony jest zastrzeżony - to może wykonać ten który jest akurat na forum. Trudniejsze decyzje o większej wadze są podejmowane wspólnie, no i oczywiście głos decydujący ma założyciel forum!
Ja osobiście mam niejako rozdwojenie jaźni z tego powodu: jako uczestnik forum mogę być uszczypliwa czy być totalnie innego zdania niż inny uczestnik, ale jako moderator nie zdecyduję o wywaleniu jego postu czy ocenzurowaniu go "bo mogę, bo mi się gościu nie podoba". Mogę się z nim pokłócić jako AnnaDorota, ale jako moderator nie będę ingerować jeśli naprawdę nie narusza zasad.
Może na początku moderować będą Szef z Olonem, a potem zdecydują (lub nie) o dobraniu kogoś kto np. bywa na forum w innych godzinach niż oni? Albo przyznają tylko ograniczone uprawnienia...
Tyle moje skromne doświadczenie.
A poza tym i tak decyduje SZEF (jak sama jego nazwa wskazuje....) ;P
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 21:02   

nie potrzebne te kłotnie... bo i tak nie dojdziecie do porozumienia... szef powiedzial ze wszyscy budujemy forum ,ale ktos musi miec decydujace zdanie ,tak jak Ania powiedziala... ok niech kazdy zaproponuje cos ,ale wydaje mi sie ze niech szef wybierze to co jest odpowiednie! bo naprawde zamęt się robi... tak jak Olonek powiedzial bez pośpiechu...

ps. jak spojrzalem na ten temat to odechcialo mi sie pisac...

( wypowiedź z 12.01.2006 )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group