Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje pierwsze yamadori
Autor Wiadomość
tooffii
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-06-01, 21:00   Moje pierwsze yamadori

Witam, znalazlem dzisiaj takiego oto kandydata do wykopania

Mysle ze to dobry material tylko czy moge ta sosenke wykopac juz na jesien i czy do tej pory jakos zaczac ja formowac?
Troszke juz pouszczykiwalem swiece, co o tym myslicie?
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-01, 21:32   

kop tak jak jest przykazane czyli wczesna wiosna. a zabiegi pielegnacyjne juz zacznij. a tak poza tym dobry materiał
Ostatnio zmieniony przez lasek 2007-06-01, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-06-01, 22:22   

dobrym terminem na kopanie sosen jest okres puźnego lata , czyli od połowy sierpnia do 10-15 września , jednak sosny rosnące na takim piasku dość trudno się przyjmują , więc lepszym okresem na wykopki byłaby rzeczywiście wczesna wiosna , gdy gleba jest na tyle wilgotna byś mógł wykopać sosnę z całą bryłom korzeniową , jednak bardzo delikatnie by piasek się nie obsypał , i owiń całość folią do pakowania palet na tyle ściśle by piasek się nie obsypywał i do sporego pojemnika z bardzo przepuszczalną mieszanką , niemaj sam żwir tak na jakieś 3-4 latka , dopiero po tym okresie możesz przystąpić bez obaw do formowania sosny :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2007-06-01, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-01, 23:44   

zapomniales Jacku dodać zeby przy pozyskiwaniu zmniejszyl część zieloną dla równowagi... ale to tak dodając do wypowiedzi Jacka.
 
 
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-02, 08:55   

To juz nic z tego nie wiem, Jacek pisze ze
Jacek Grzelak napisał/a:
3-4 latka , dopiero po tym okresie możesz przystąpić bez obaw do formowania sosny
a lasek ze
lasek napisał/a:
a zabiegi pielegnacyjne juz zacznij
i
lasek napisał/a:
pozyskiwaniu zmniejszyl część zieloną dla równowagi...

Czyli co konkretnie moge zrobic z ta sosenka do wiosny?
Nie wiem czy zauwazyliscie ale koncowki igiel sa lekko zoltawe i bylo na niej sporo mrowek co moze byc tego powodem i czy mozna ja jakos podleczyc (jezeli jest chora oczywiscie)?
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-06-02, 09:32   

Mrówki przyszły do swoich koleżanek maszyc :!: Też się osatatnio dziwiłem czemu po mojej kosodrzewinie łaża mrówki i jak się przyjrzałem to brąsowe mszyce ssały soki na drzewka przez jakieś "słomki" :p Przypatrz się dokładniej miejscom gdzie chodzą te mrówki czy nie ma tam mszyc :!: ;-)
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-02, 12:49   

Ach te mrowy, faktycznie one chodza tam na polowanie, jakies mszyce sa poprzyklejana na mlodych pedach a wczesniej niezauwazylem. To co moge je chemia potraktowac?
Tak sie sklada ze zostalo mi troche talstaru 100EC, moze byc?
Ostatnio zmieniony przez tooffii 2007-06-02, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-06-02, 15:38   

Pisałem o formowaniu na gotowo , a Lasel wspomniał i słusznie o przycięciu nieco części nadziemnej w celu zwiększenia równowagi między nią , a częścią podziemną , czyli korzeniami . Natomiast 3-cia rzecz - zabiegi pielęgnacyjne (zagęszczanie masy zielonej ) to zupełnie inna sprawa i powinieneś je zacząć jak tylko drzewko zacznie silnie przyrastać . Oprysk talstarem może być , jednak jeśli masz do dyspozycji jakiś środek działający na roślinie układowo , to lepiej zastosuj ten np. CONFIDOR 200 SL , ponieważ Talstar zabije owady , które już znajdują się na roślinie , jednak mrówki szybko naniosą nowe , a układowiec zatruje roślinę na jakieś 14 dni i będzie ona przyprawiała mszyce o niestrawność :lol: :roll: ;-) :-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-02, 16:01   

Jak pisalem w pierwszym poscie swierze przyrosty juz troche pourywalem, a czy moge starsze galazki teraz przycinac?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-06-02, 16:05   

Nie , starsze , grubsze cięcia wykonuje się zimą , gdy nie ma mrozu , a to dlatego by sosna nie zalała się żywicą , co potem jest widoczne przez długie lata , a ponadto ostry jej zapach zwabiłby niechybnie jakieś szkodniki sosen , a tego nie chcemy :?: ;/ :roll:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-02, 16:12   

Czyli tylko tegoroczne pedy i nic wiecej, dobrze zrozumialem bo sie juz pogubilem :-?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group