Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka donica do mojego grubosza
Autor Wiadomość
ukszu1500
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-05-01, 21:19   Jaka donica do mojego grubosza

Witam
Sądze że formowanie tego drzewka jest jużna tym etapie że mogę go przesadzic do płaskiej donicy. Chcialbym go przesadzić już w tym albo w następnym roku . Wyrównam korone i sądze że będize gotowy do przesadzania. Prosze o pomoc w doborze odpowiedniej donicy. Z góry dziękuje.

P.S grubośc pnia to około 5 cm i chciałbym go pozostawić tak pochylonego ewentualnie minimalnie zprostować.
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-01, 21:22   

no i po co ci teraz donica?? poczekaj do nastepnej wiosny a jak narazie dbaj o to by twoj grubosz mial jak najlepsze warunki i oczwiscie doprowadz go do formy
 
 
ukszu1500
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-01, 21:38   

On ma spore rozmiary a znalezienie doniczki to nie jest takie hop siup w końcu doniczka jest uzupełnieniem naszej pracy dodaje tego czegos drzewku. I nie mam w okolicy sklepu z doniczkami gdzie mógłbym wybrzydzać i przebierać. Więc wole rozgladnąć sie dobze a nie kupic pierwszą lepszą doniczke w super markecie, Rozumiesz Lasku moje myślenie :?: Nie znam sie na doniczkach wiec zwracam sie o pomoc.

W poście napisałem wyraźnie o przesadzaniu że w tym albo następnym, a biorąc pod uwage co mam jeszcze do zrobienia to w tym napewno już nie zdąże, Ale doniczke już chce znaleść albo przynajmniej wiedzieć czego szukać w końcu to ważny element naszego drzewka ;-) Pomożecie??
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-01, 22:40   

wiec proponowalbym nie do konca plaską doniczke szesciokątną.W zaleznosci od nachylenia drzewka (bo tu masz jeszcze dylemat) trzeba bedzie dobrac odpowiednią wysokość doniczki kolor myśle ze brązowy bedzie pasowal i nie bedzie sie odbijal i przyciągał uwagi jakiś ciemny brąz a co do jej wielkosci to ci za bardzo nie powiem jak cos zobacze na allegro lub gdzies tam to dam ci znac:) moze jeszcze naturalny kolor gliny wypalanej bedzie pasowal.... pozdrawiam lasek
 
 
ukszu1500
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-02, 11:17   

Dzięki wielkie Lasku :-) daj znać jak cos wypatrzysz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group