Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sosna hakowata
Autor Wiadomość
Erestor
Gość
Wysłany: 2007-03-23, 22:26   Sosna hakowata

Witam! Zakupiłem ostatnio sadzonke sosenki hakowatej na bonsai. Nigdy jeszcze bonsai nie hodowalem. Narazie stoi w zwyklej plastikowej doniczce, planuje niedlugo zakupic doniczke i ja przesadzic. Prosze o wszelkie wskazowki co do tego gatunku. W jakim podlozu powinienem jej pozwolic rosnac i w jaki sposob ten gatunek pielegnowac. No i co na poczatek powinienem kupic? Sosenka jest bardzo malutka, moge zamiescic jej zdjecia jesli ktos stwierdzi, ze aby mi pomoc musi ja zobaczec. Z gory dziekuje!
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-03-23, 22:40   

Zdjęcia zawsze są mile widziane ;-)

Wybacz sugestię jeśli już o tym wiesz, ale mam nadzieję że tej sosenki w domu nie trzymasz, bo to outdoor jak byk jest.

Nie mogę zbyt wiele Ci podpowiedzieć o jej hodowli w aspektach praktycznych, ale wiem że jest bardzo spokrewniona z sosną górską (w Polsce rośnie w paśmie od Sudetów, po przedgórze Bieszczadzkie) więc bardzo prawdopodobne, że będzie miała identyczne lub bardzo zbliżone wymagania hodowlane. Jej łacińska nazwa to Pinus uliginosa, a sosny górskiej - Pinus Mugo

:prosze:
 
 
Erestor
Gość
Wysłany: 2007-03-23, 22:46   

Póki co trzymam ją w domu, ale na dniach wystawię na balkon. Po prostu chcem z nią zrobić ,,porządek" :-) . I oczywiście wiem, że jest to outdoor. ;-)
 
 
Erestor
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-23, 23:17   

Oto zdjęcia drzewka:










Oczywiście jest jeszcze malutkie, ale już za kilka lat...
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-03-24, 07:16   

A na dworze nie możesz z nią robić porządku :?:
Outdoor to outdoor ma być na dworze :!: :!: :!:
Do domu wnosi się tylko na pokazy lub jakieś wystawy a nie na formowanko.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Erestor
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-24, 09:17   

Spokojnie przeciez jak 2 dni posiedzi na parapecie to nic mu sie nie stanie :P
Swoją drogą mój kolega ma ten sam gatunek, bo po nim zainteresowalem sie drzewkiem i kupilem to samo w tym samym zrodle i otoz moj kolega nie ma balkonu i trzyma je normalnie w doniczce, na ogrodku. Nic dziwnego wyjrzy przez okno i ma je na oku, codziennie sie do niego kilka razy przejdzie. Ale smieszy mnie to, ze czasami jak sie boi je zostawic na noc to bierze je do domu, a rano wynosi z powrotem :-P . Na szczescie robi to juz coraz rzadziej bo sasiedztwo mamy uczciwe i moim zdaniem bac sie nie ma czego.
Ostatnio zmieniony przez Erestor 2007-03-24, 09:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-03-24, 09:19   

Rób jak chcesz, do niczego Cię nie zmusimy, a tylko podpowiemy jak będzie lepiej :!:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Erestor
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-24, 09:21   

Rozumiem, przeciez sie nie kloce, bo wiem, ze macie odpowiednie doswiadczenie.


------------

OK. Sosnę postawiłem na ogródku, będzie miała tam dużo więcej słońca niż na balkonie. Zimą wezmę ją na balkon gdyż podejrzewam, że wtedy nie będę miał ochoty chodzić na ogród.
Ostatnio zmieniony przez Erestor 2007-03-24, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ania
Gość
Wysłany: 2007-05-06, 14:01   

Mam pytanie ponieważ, mam sosenkę hakowatą.
W opisie jaki otrzymałam od dostawcy jest napisane aby w zimie trzymać ją w chłodnym pomieszczeniu. Myślę że to lepszy pomysł niż trzymać ją cały rok outdoor ponieważ, w takiej małej doniczce może zmarznąć.
Proszę o radę.
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-06, 15:35   

jest cos takiego jak zimowanie bonsai czyli wkopuje sie doniczke z drzewkiem w ziemie i obsupuje czyms co nie przepuszcza zimna czyli kora z drzew lub cos takiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group