Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płaskie doniczki
Autor Wiadomość
początkujący :)
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 00:04   Płaskie doniczki

Witam,
mam pytanie odnośnie doniczek do bonsai - jak Wy to robicie, że drzewka rosną wam w doniczkach o głębokości nawet 3-4 cm ?? ?? Czy karzde drzewko musi taką mieć ??

poza tym:
Moja mam coś kiedys wspominała ze chodowanie bonsai opiera sie przede wszystki na obcinaniu korzeni (oczywiscie odpowiednim obcinaniu). Prawda ?? Jeśli tak to co ile i jak wymierzyć ile trzeba podciąc ?? ?

z góry dzięki za odp :-)
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 07:54   

Aby rosła roślina w 3cm doniczce wystarczy ją przesadzić. :P

Nie wiem czy wiesz ale u większości roślin domowych się obcina korzenie podczas przesadzania.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-03-04, 09:03   

Bonsai , jest sztuką prowadzenia rośliny , różnymi technikami cięcia , gięcia , drutowania , podstawą jest poznanie wymagań fizjologicznych roślin , oraz opanowanie kilku podstawowych technik , takich jak :pielęgnacja rośliny ,prawidłowe przesadzanie , cięcia korekcyjne , oraz formujące , drutowanie rosliny , oczywiście jest jeszcze cała gama bardzo wielu technik , jednak te kilka na początku wystarczy , opanowanie ich w stopniu podstawowym zajmuje przynajmniej rok :roll: Cięcie korzeni to taki sam zabieg , jak cięcie gałązek rośliny , tyle że można go wykonywać jedynie raz w roku , albowiem bryłę korzeniową również się formuje , podobnie jak koronę rośliny , dodatkowym elementem tego cięcia , jest redukcja samej bryły korzeniowej , by młode korzenie miały więcej przestrzeni życiowej i mogły się rozrastać i spełniać swoją funkcję :-D Natomiast to że roślina mieści się w tak płaskiej donicy spowodowane jest brakiem korzenia palowego , który zostaje usunięty , lub nawet nigdy się nie wytworzy , dzięki tym cięciom :roll: ;-) :-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
początkujący :)
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 16:16   

I dziękuje bardzo za odp :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group