Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Daglezja Zielona
Autor Wiadomość
Kubuś12
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-02-23, 07:54   Daglezja Zielona

Mam pytanie w związku z daglezją zieloną.
co ile podlewać co ile przesadzać drzewko ma 2-3 lata w tych granicach ?
jak je przycinać i takie ogólne pytanie to co wiecie na temat jej hodowli?



Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi! :-)
 
 
Max
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-30, 16:15   Re: Daglezja Zielona

Odświeżam temat :)
Właśnie przed chwilą otrzymalem przesyłkę z Allegro z daglezją zieloną, bądz co bądz można kupić normalne sadzonki 40 cm na allegro po 1,50 zł/szt, a nie jak u cwaniaków, którzy w temacie dopisują słowo bonsai i sprzedają siewki za 10 zł, ale zostawmy ten temat.

Potrzebuje natychmiastowej pomocy !

Drzewka kupiłem z myślą o ogrodzie, a może w przyszłości z któregoś zrobie bonsai :) Przyszły do mnie mając korzonki w korze, dotykałem palcem jeszcze jest lekko wilgotna i całośc owinięta folią przeźroczystą, taka kuchenna :) zapewne zeby nie traciło wilgoci. Do ogrodu pojedzie jutro, jak sie nia zaopiekować do tego czasu ? Wsadzić do wody ? zostawić tak jak jest do jutra ? Moze ma ktoś doświadczenie z iglastymi z gruntu ! :)

Chętnie usłyszałbym wskazówki co do przygotowania im miejsca w gruncie jeśli ktoś ma takową wiedze :) ?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-03-30, 22:26   

najlepiej byłoby je zadołować , czyli przysypać korznie ziemią , albo zostaw jak jest , tylko muszą być w chłodnym i zacienionym miejscu , a na godzinę przed sadzeniem pożądnie namocz korzenie wodą , tylko nie trzymaj ich w wodzie całą noc , ani w mieszkaniu ito przy kaloryferze , dobry byłby balkon rano osłonięty od słonka , albo piwnica :roll: :spoko:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Max
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-30, 22:36   

Heh ... no to troszke mi nie wyszło, bo postawiłem je na oknie w domu i uchyliłem im okno, żeby powietrza łapneły, naszczeście juz nie grzeje w kaloryferach. Jutro z samego rana porządnie je namocze i wsadze do ziemi z torfem, mam nadzieje, że im dzisiejsze światło nie zaszkodziło :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group