Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka: Fikus Benjamin "Natasha"
Autor Wiadomość
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-26, 17:06   Historia drzewka: Fikus Benjamin "Natasha"

To jest historia mojego fikusa benjamina odmiana- Natasha - .
Nie wpisuj tutaj swioch komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
"Komentarze: Fikus Benjamin Natasha"
===========================================================


Hej! Chce wam pokazać zaledwie roczne drzewko otrzymane i ukorzenione z młodego pędu.
Sadzonke dostałem od Jacka Grzelaka (niecały rok temu) - tylko dlatego że nie mialem wczesniej tej odmiany. Wyglądał ona wtedy tak:



Małe zwykłe "Huherko" z dwoma pieńkami -nic tylko przesadzić i czekać ( na cud :w00t: )
Drzewko dosyć szybko zaczeło iść w góre -co raz były drobne cięcia lub obrywanie liści - żeby pobudzać ...
Oczywiście drugi pieniek wyciachałem



Co widać na fotce poniższej - góra drzewka zaczyna rozrastać się znacznie szybciej niż dolna partia - z tego też gałązki na górze zaczynają robić sie dużo grubsze od dolnych



Z czego góre należy znacznie częściej przycinać -a dół narazie zostawiać w spokoju
Tak wygląda drzewko po pierwszym drutowaniu - gdzie użyłem wyjątkowo cienkiego drutu 1 mm - który się lekko powrastał w gałęzie -a kształt drutowanych gałązek sie lekko zdeformował i wrócił do dawnej pozycji



Jaki z tego morał? Uzyc grubszego drutu :)


Tutaj nie zwracajcie dużej uwagi na drut będący na pniu - odstaje lekko i ma odstawać ważne są wyłącznie gałązki! -> Wierzchołek drzewka wygięty (bez ciecia :eat: ) Już pojawiają sie na nim nowe listki wybijajace z uśpionych pąków :lamer:
Co do gałązek - górne skrócone i będą stale kontrolowane aby nie zarastały jak glupie - a dolne niech sie troche wydłużą (żeby to miało jakąs stożkowatą forme :super: )
No i kwestia dolnych 2 gałązek - nie wiem czy nie są za nisko do całości - ale to duża donica i część wkopana (nebari pracuje również :doh: ). Całość jeszcze daleko odbiega od moich planów -ale chciałem pokazać co można na fikusie rocznym już zadziałać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group