Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup
Autor Wiadomość
Sztuka
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-02-05, 15:34   Zakup

Jestem tu nowy. Bonsai interesuje sie od nie dawna, szukałem w internecie, na wielu wyszukiwarkach ale nie znalazłem żadnej stronki na której mógbym sobie kupić bonsai. (oprócz allegro.pl). Prosze o pomoc !!
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-02-05, 15:41   

Poszukaj dokładniej, bo jest tego dosyć trochę. Napiszę Ci na PW, bo z tego co wiem to regulamin zabrania pisać takie rzeczy.
I jeszcze wpisz sobie w wyszukiwarkę forumową słowo sklepy, a znajdziesz kilka podobnych tematów-gdzie można kupić.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-02-05, 15:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Sztuka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-05, 15:44   

Serdeczne dzieki ci. Mam nadzieje, że neidługo uzbieram tą kase na bonsai 8-) :jupi:
 
 
ukszu1500
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-05, 15:55   

Nie wiem jak wy ale ja bym nie chciał czyjegoś drzewka kupić a juz tymbardziej sprzedać swojego zastanów sie czy nie wolałbyś sobie sam wychodować a nie kupić gotowego daje to o wiele więcej satysfakcji. Takie jest moje skromne zdanie
 
 
Początkująca
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-05, 18:37   

Ja swojego drzewka też bym nie sprzedała :-D , ale jak kupujesz drzewko to możesz przecież wybrać, czy chcesz raczej ukształtowane, czy "surowe" do samodzielnego ukształtowania (do tego świetnie nadaja się też sadzonki). A tak na marginesie to nawet przy wstępnie ukształtowanym drzewku jest co robić, bo bonsai to zywa sztuka, drzewko cały czas rośnie. Trzeba je doglądać, uszczykiwać przycinać drutować :-) Chyba całkiem początkującemu łatwiej zadbac o takie ukształtowane drzewko, wszystko sobie pooglądać a później eksperymentować na jakichś sadzonkach ;-) Pozdrawiam!
 
 
ukszu1500
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-05, 20:53   

Początkująca napisał/a:
Ja swojego drzewka też bym nie sprzedała :-D , ale jak kupujesz drzewko to możesz przecież wybrać, czy chcesz raczej ukształtowane, czy "surowe" do samodzielnego ukształtowania (do tego świetnie nadaja się też sadzonki). A tak na marginesie to nawet przy wstępnie ukształtowanym drzewku jest co robić, bo bonsai to zywa sztuka, drzewko cały czas rośnie. Trzeba je doglądać, uszczykiwać przycinać drutować :-) Chyba całkiem początkującemu łatwiej zadbac o takie ukształtowane drzewko, wszystko sobie pooglądać a później eksperymentować na jakichś sadzonkach ;-) Pozdrawiam!


Ja tez jestem początkujacy ale jestem zdania że no trzeba próbowaćod samego początku robić swoje bo kupując wstępnie ukształtowane to już nie będize twoje drzewko tylko drzewko czyjeś i ty tylko sie nim będizesz opiekować. I uważam że nawet jak coś na początku nie wyjdzie to nie jest to z niepowodzenia sie wyciąga wnioski. Można bez problemu kupić jakąś sadzonke w super markecie (oczywiście takąktóra wzbudzi w nas fantazje jakąs inwencje) i potem o rady poprosić na forum zdjęcia porobić spotkać sie z jakimś bonzaistą bardziej doświadczonym poszukać na necie, książke może jakąs kupić i napewno o wiele bardziej zaowocuje takie coś niż kupienie sadzonki ukształtowanej i potem tylko podlewać przecinać i delikatnie poprawiać. Tego to jestem pewien. Pozdrawiam
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-02-05, 21:35   

No ale łatwiej w hipermarkecie dostać serissę ukształtowaną niby na bonsai (jest to marketsai) niż znaleźć w ogrodniczym sadzonkę takiej rośliny. Ja kupuję takie drzewka tylko, aby mieć dostęp do konkretnych gatunków, a przy okazji poformuję już sobie coś teraz. A jak kupię sadzonkę i od samego początku będę tylko ja przy niej pracował to już będę miał pewne doświadczenie zdobyte na tych "czyihś" bonsai. Myślę, że ma to swój sens.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-02-06, 11:00   

Tak , i tym razem zgodzę sie z Ogrodnikiem , ma chłopak rację , pozatym pomyślcie , a co z pre-bonsai :?: przecież to są już jakoś ukrztałtowane bonsai , które przerosły nieco , tylko do poprawienia , a niekiedy ta poprawka polega na całkowitym niemal przeformowaniu rośliny , popatrzcie na rośliny Mariusza Komsty , on przecież bazuje głównie na takim materjale i jakie ma efekty :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-06, 16:03   

Nie na takim Jacku nie na takim -bo za takie cos TY tu zapłacisz conajmiej 250 zł :P

Każdy z nas ma marketowca i nie ma sie co wstydzić bo te drzewka da sie wyprowadzić na "ludzi" i żeby jakoś wyglądało. Tylko przed kupnem trzeba drzewko dobrze obejżeć by coś w nim zobaczyć - np osoby które sie zajmują dłużej bonsai kupując sobie drzewko w markecie patrzą przeważnie na nebari (podstawe drzewa i korzenie) - ponieważ mając najpiekniej uformowane drzewko bez nebari - drzewko nie będzie wygrywało wystaw. Nebari to już pół sukcesu -bo korone i pien zawsze przeformujesz a nebari niekoniecznie zrobisz (choć na domowym fikusie to nie jest problem - ale np a jałowcu, sośnie ?).


PS. Co do osoby GohanSa - on też ma fikusiki i mirciki z kwiaciarni tylko boi sie do tego przyznać - a byłem to widziałem :P
Ostatnio zmieniony przez White_mtb 2007-02-06, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-06, 22:15   

Gohans ma i sie nie boi przyznac, ale badziew z importu ,a zwykly krzaczek ktory nie jest przeznaczony na bonsi to wieeelka roznica... eh... White...
 
 
Sztuka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 13:53   

No to więc zmieniam decyzje, ale gdzie moge kupić nasiona ?? Jestem z Zielone Góry jak widać i nie wiem gdzie moge kupić drzeko czy nasiona. I jeszcze jedno czy takie drzewko będzie długo rosło do ok np. 15cm ?? A i ile by mnie kosztwało wyposarzenie do pielęgnacji drzewka razem z nasionami czy drzewkiem ?? (pytam po to żeby wiedzieć ile będe musiał zbierać)
 
 
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 15:16   

SZTUKA co Ty piszesz jakie nasiona ? :-x nie ma czegoś takiego jak nasiona bonsai, a jeżeli chcesz wyhodować coś z nasion to dobrze się zastanów żeby Cię przy tego typu hodowli "jesień zycia" nie zastała :lol: ;-) :-P , wpisz w wyszukiwarkę - nasiona- a zobaczysz o czym mowa
ps. dobra rada nie daj się nabrać na nasiona bonsai, dobry materiał znajdziesz praktycznie w każdej szkółce za parę zeta
Ostatnio zmieniony przez mariusz 2007-02-07, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sztuka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 18:11   

No sora drobna pomyłka... sadzonki... pasuje ?? Dobrze napisałem ??
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 18:26   

Cytat:
dobry materiał znajdziesz praktycznie w każdej szkółce za parę zeta


czytaj ze zrozumieniem... narzedzia? narazie zostan przy zwyklych nozyczkach...
 
 
Sztuka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 18:33   

spoko dzieks. Napewno zostaen. :spoko:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group