Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KARMONA DROBNOLISTNA NA KAMIENIU?
Autor Wiadomość
Dolin 
Początkujący!Pomoc mile widziana:)

Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Skąd: Lubań
Wysłany: 2007-01-22, 23:27   KARMONA DROBNOLISTNA NA KAMIENIU?

Witam i o rade pytram.
Jestem totalnie początkujący.Mam KARMONA DROBNOLISTNA od dzisiaj i chiałbym ją "osadzić" w kamieniu.Jak mam to zrobić?Od czego zacząć?
Chciałbym uzyskać coś w tym stylu:

800px-BonsaiTridentMaple.jpg
Chodzi mi o coś takiego.
Plik ściągnięto 5670 raz(y) 87,64 KB

_________________
Dolin...
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-22, 23:41   

Oooo... Na takie efekty to będziesz musiał poczekać parę lat. Ale przecież bonsai uczy cierpliwości. A to link do poczytania
http://www.przyjacielebon...hlight=kamieniu
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-01-23, 16:47   

Jest jeszcze coś takiego jak predyspozycje gatunkowe danej rośliny , a więc mogę stwierdzić , z całom niemal pewnością , iz Carmony w takiej formie nie utrzymasz przy życiu , ajeśli tak , to masz wszystkie laury na wystawach w ręku :lol: Bardziej nadaje się do tego wiąz drobnolistny , klon burgera (wogule wszelkie klony ) dobry także byłby dąb i wiele, wiele innych roślin ale carmona :?: :?: :?: dość wątpliwe że dożyje czasu odsłaniania korzeni z piasku :nie:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
GaCek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-23, 17:05   

a tak z czystej ciekawości, dlaczego uważasz że carmona nie przetrwa tego zabiegu?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-01-23, 17:13   

jest zbyt trudna w chodowli w naszym klimacie , by dodatkowo obciązać ją takimi formowaniami , może sie mylę , nie jestem przecież wszechwiedzącym , ale czytając posty na jej temat doszedłem do takiego wniosku , pozatym do nasadzeń na kamieniu nadająsie rośliny o szczególnie silnym systemie korzeniowym , który jest na tyle giętki za młodu by nawinąć go w odpowiedni sposób na kamolka , a jednocześnie na tyle długi by sięgał do samej jego nasady , zwruć jeszcze uwagę na twardość i kruchość korzeni u carmon ,z tych przyczyn tego typu nasadzenie polecam wykonać na wiązie raczej niż na carmonie :cry: ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Dolin 
Początkujący!Pomoc mile widziana:)

Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Skąd: Lubań
Wysłany: 2007-01-24, 14:21   

Hmmm...No to teraz mi zabiliście ćwieka :-/ Juz sam nie wiem za bardzo czy można czy nie.Czytałem na ncie ze z tą odmianą nie powinno być problemów jeżeli chodzi o wmontowanie weń kamienia,ale jak widze zdania są podzielone.hmmm...muszę się w takim razie zastanowić czy ryzykować utratę roślinki?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
_________________
Dolin...
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-24, 19:27   

Moim zdaniem utrata karmony jest dość łatwy nawet bez eksperymentowania nad nią, a zabieg który zamierzasz zrobić podnosi ryzyko straty do 80%.
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-26, 11:54   

I nie z ODMIANĄ karmony, tylko z GATUNKIEM karmona.

Klon, dąb, karmona, ficus - to gatunki. Odmiany danego gatunku różnią się między sobą np. kolorem liści, (np. ficus beniamina "Natasza" od zwykłego ficusa beniamina, ale to nadal gatunek Ficus beniamina) albo np. wielkością i smakiem owoców: (jabłko Gloster od malinówki, ale to nadal gatunek Malus domestica)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group