Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić fikusowi korzenie powietrzne?
Autor Wiadomość
Dante 

Wiek: 21
Dołączył: 28 Lut 2018
Skąd: Mikołów
  Wysłany: 2018-02-28, 19:47   Jak zrobić fikusowi korzenie powietrzne?

Kupiłem jakiś czas temu fikusa retusa w markecie. Ma dwa korzenie powietrzne ale nie rosną. Nie wiem czy czasem nie są do wycięcia. Jak rozwinąć więcej tych korzeni najlepiej bez użycia żadnych terariow? Proszę o pomoc
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-01, 19:02   

Zapodaj fotki Twojej rośliny z umiejscowieniem tych korzeni powietrznych, może wtedy uda się coś poradzić. Fikusy bowiem są roślinami, które takowe korzenie wytwarzają, jednakże do ich powstania potrzebne są dwa podstawowe czynniki tj. temperatura 25-35 stopni Celsjusza i wilgotność otoczenia powyżej 80-85%. Prawie wszystkie fikusy pochodzą ze stref subtropikalnych oraz z tropikalnej, a tam takie warunki to codzienność. Koledze udało się takie warunki odtworzyć, lecz musiał stworzyć foliowy namiot ze źródłem wilgoci. Czekam na focie. Pozdr. Jarek Ż.
Ostatnio zmieniony przez jareckiM66 2018-03-02, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dante 

Wiek: 21
Dołączył: 28 Lut 2018
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2018-03-11, 20:14   zdj

Proszę ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dante 2018-03-11, 20:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-14, 18:42   

Ależ dziękuję. A tak do sedna sprawy. Tak jak wspomniałem we wcześniejszym poście o warunkach wytwarzania przez fikusy korzeni powietrznych jak nie będą miały odpowiedniej wilgotności powietrza wraz z wyższą (prawie tropikalną) temperaturą - takich korzeni nie wytworzą. I sądzę, jeśli nadal chcesz by Twój fikus takie korzenie zaczął wytwarzać, że bez wykonania takiego domowego inspekciku się nie obejdzie. Na załączonych przez Ciebie zdjęciach widać również, że drzewko potrzebuje przesadzenia w nowe podłoże. Pozdr. Jarek Ż.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group