Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
co to za gatunek?
Autor Wiadomość
jm 
Józef


Pomógł: 3 razy
Wiek: 75
Dołączył: 29 Lis 2011
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-14, 22:50   

Wiąz drobnolistny ma jeszcze ten feler, że chętnie zrzuciłby nawet wszystkie liście i przez zimę trochę w odpowiednich warunkach odpoczął.
_________________
pozdrawiam, Józef.
 
 
mihihih 

Dołączyła: 09 Paź 2016
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-10-17, 06:18   

MaciekMM napisał/a:
Wydaje mi się że będzie miał za mało światła, chyba że zastosujesz doświetlanie.

Haha, kolejny trudny temat, jak narazie coraz z nim lepiej, w ciągu ostatnich trzech dni pojawił się tylko jeden żółty listek, więc w porównaniu do wcześniejszej sytuacji jest sukces! :)
Zostawię to jeszcze póki nie grzeje na parapecie, A jak przestawię, to będę obserwować jak zareaguje.
MaciekMM napisał/a:
Sprawdź, czy cała bryła (głównie w środkowej części) jest również mokra.

Tak, jest mokra, za każdym razem sprawdzam ;)
MaciekMM napisał/a:
Czy jest jakiś powód, dla którego raz masz ogonki w pisowni, a raz nie?

Nie, żadnego konkretnego powodu nie ma- posługuje się raczej tabletem, a ze mam ustawione poprawianie automatyczne słów to czasami je przekreca, mam wrażenie że jak mu się chcę ;P

Ahh i jeszcze jedno, mianowicie kupiłam nawóz do bonsai, na opakowaniu jest napisane ze nawozic jesienią i zimą raz w miesiącu a latem i wiosną dwa razy w miesiącu. W Internecie wyczytałam, ze nawozic tylko latem i wiosną.... no i tyle teraz wiem, ze nic nie wiem, doradzicie? :)

Cytat:
Wiąz drobnolistny ma jeszcze ten feler, że chętnie zrzuciłby nawet wszystkie liście i przez zimę trochę w odpowiednich warunkach odpoczął.

Przekaże mamusi, na pewno sie ucieszy, ze go nie zamordowala ;P skorzystała też z rad które użytkownicy forum mi udzielili i jest duuuuuzo lepiej :)
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-10-18, 16:07   

mihihih napisał/a:
Ahh i jeszcze jedno, mianowicie kupiłam nawóz do bonsai,

Nawozimy TYLKO zdrowe rośliny. Zimą/jesienią albo wcale lub faktycznie rzadko - np tak jak napisane na opakowaniu raz w miesiącu czy raz na 2 miesiące. Wszystko zależy do wielu czynników (temperatura, ilość światła itd)
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
meus 

Dołączył: 30 Paź 2017
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-30, 10:20   

Mógłby ktoś pomóc z określeniem gatunku? Wrzucam tutaj żeby nie zaśmiecać nowym tematem


Z góry dzięki za pomoc
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-30, 17:19   

Witaj!
Gatunek, jaki przedstawia zdjęcie to (na 99%) sageretia herbaciana (łac. Sageretia theezans). 1% niepewności zniknie jak zrobisz bardziej dokładne zdjęcia liści oraz pędów. Pozdr. Jarek Ż.
 
 
meus 

Dołączył: 30 Paź 2017
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-31, 10:32   

Ok, dzięki za pomoc, mam jeszcze pytanie o te dwa drzewka jakby ktoś się orientował, to ważna sprawa, wiem że jakość nie jest najlepsza ale niestety nie mam dostępu do lepszych zdjęć



 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-31, 16:09   

Drugie zdjęcie przedstawia karmonę, natomiast pierwsze prawdopodobnie czapetkę, jednakże jakość zdjęcia nie pozwala na bardziej precyzyjną identyfikację. Pozdr. Jarek Ż.
 
 
rawracer 

Dołączył: 21 Lut 2018
Skąd: kielce
Wysłany: 2018-02-21, 17:35   

witam serdecznie
czy to bedzie karomona?
https://ibb.co/d3J1Xc
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-02-22, 16:43   

Tak na 99% to jest ostrokrzew bukszpanolistny (łac. Ilex crenata), spotykany też pod innymi nazwami jak ostrokrzew karbowany czy ostrokrzew japoński. Aby mieć większą pewność musiałbyś wykonać lepszej jakości zdjęcia, szczególnie zbliżenia liści od ich górnej powierzchni oraz owoców (o ile oczywiście ma). Pozdr. Jarek Ż.
Ostatnio zmieniony przez jareckiM66 2018-02-22, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rawracer 

Dołączył: 21 Lut 2018
Skąd: kielce
Wysłany: 2018-02-22, 20:24   

dzieki Jarku.widze,ze kilka for przegladasz w tematyce ;)
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-02-23, 19:49   

Rzeczywiście tak jest, lecz na "Bonsaistach" stosunkowo rzadko wypowiadam się w kwestiach tam poruszanych, chyba, że mam coś istotnego do dodania, coś co może przybliżyć do wyjaśnienia problemu. Pozdr. Jarek Ż.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group