Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za drzewko?
Autor Wiadomość
llmoonlith 

Dołączył: 18 Paź 2013
Skąd: Opole
Wysłany: 2013-10-18, 18:05   Co to za drzewko?

Dzisiaj dostałem drzewko. Spodobało mi się więc ruszyłem przekopać internet jak je pielęgnować. Niestety nie znalazłem nazwy :( Niżej są zdjęcia.
Właściciel mówił, że już ponad rok go nie przycinał. Zaznaczyłem na dwóch fotkach dwie gałązki które "odbiły od korony". Czy mam je obciąć i ile? I czy mogę je trzymać na parapecie nad kaloryferem czy nie?




Ostatnio zmieniony przez llmoonlith 2013-10-18, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czarnyfm 
Józek Blak


Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2012
Skąd: Sułkowice
Wysłany: 2013-10-18, 19:50   

fikus tak zwana MARCHEWA
 
 
llmoonlith 

Dołączył: 18 Paź 2013
Skąd: Opole
Wysłany: 2013-10-18, 20:19   

Dzięki wielkie!! :) Mógłbyś pomóc jeszcze?
Cytat:
Zaznaczyłem na dwóch fotkach dwie gałązki które "odbiły od korony". Czy mam je obciąć i ile? I czy mogę je trzymać na parapecie nad kaloryferem czy nie?
 
 
sejten88 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 13 Wrz 2013
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-10-18, 23:41   

Czasem zadziwia, mnie jak ciężko niektórym skorzystać z opcji 'szukaj'. Znalezione w niecałe pięć minut: klik - jest znacznie więcej takich tematów na forum, wystarczy odrobina chęci.

Jeśli chodzi o przycięcie to jest to dosyć indywidualna sprawa (moim zdaniem) i powinieneś się zastanowić jak chcesz aby Twój fikus wyglądał i do tego dążyć. Stawianie jakiejkolwiek rośliny (z wyjątkiem kaktusów, sukulentów) nad kaloryferem nie jest dobrym pomysłem gdyż stwarza to bardzo suchą atmosferę wokół rośliny. Jeśli jednak nie masz innej opcji możesz zastosować tacę z keramzytem. Dodatkowo:

klik <-- każdy z tych tematów jest obowiązkowy, jest to podstawowa wiedza na temat hodowli bonsai.
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2013-10-19, 08:58   

Masz 2 gatunki fokusa. Jeden to korzenie i ta lewa gałązka. Drugi to naszczepiona odmiana, ta z krótkimi międzywęźlami.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group