Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z pieprzowcem
Autor Wiadomość
szeryf 

Dołączył: 02 Wrz 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-02, 15:44   

Witam Wszystkich! Mam problem ze swoim drzewkiem.
Od lutego 2013 roku posiadam drzewko: Pieprzowiec Chiński . Drzewko bardzo ładnie rosło, było(jest) podlewane przez podciekanie. Mój pieprz stoi na parapecie od strony południowej na 5 piętrze. Kiedy były dni upalne stał dale od okna- wiadomo dlaczego. Wszystko było ładnie, pięknie itp. do momentu aż dwa tygodnie temu zaczął schnąć. Obecnie drzewko nie ma liści. Na liściach i na pniu nie ma żadnego osadu. Pod korą u podstawy jest trochę zielonego. Moje pytanie brzmi co się stało i czy powinienem je (może) przesadzić do nowej ziemi. Będę wdzięczy za każdą pomocną odpowiedź.
Pozdrawiam
Łukasz

P.S. Mam nadzieję że większość bonsaistów wie jak wygląda Pieprzowiec. To mój wygląda tak samo tylko że bez "zielonego".
_________________
Łukasz
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2013-09-08, 12:20   

Witam,

Też mam pieprzowca od 3 ponad lat. Nigdy nic takiego nie miał. Czy ma zielono pod korą. Osobiście stawiam na przestawienie z inne mniej nasłonecznione miejsce. Co to znaczy podlewanie 'przez podciekanie'?

Pozdrawiam
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-09-09, 07:14   

Pieprzowiec, bardzo trudne drzewko, czasami trzeba podlewać nawet dwa-trzy razy dziennie, przestawianie nie polecane, lepiej zacienić okno np. białą kartką papieru, fachowcy zalecają w krótkie jesienno-zimowe dni doświetlanie. Mój padł w lato gdy wyjechałem na tydzień, żonka go podlała dwa razy i wyszło, że za mało, gdy wróciłem był łysy i padł. A i jeszcze duża wilgotność powietrza, np. taca z keramzytem, nawilżacz powietrza, itp.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group