Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Olon
2006-10-09, 23:18
Powtarzające się tematy...
Autor Wiadomość
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-09, 21:21   Powtarzające się tematy...

Apel do modów:

Panowie, wydaje mi sie ze to jest coś nie tak... cały czas są zakładane tematy moje drzewko umiera. Ignoruje je, no ale to jest zasmiecanie forum , bo taki temat nic nie wnosi... Według mnie taki post nadaje sie na priva, bo to jest konkrety problem tejze osoby....
Szefie ja bym proponował, zablokowac pisanie jako GOŚĆ, bo taki człowieczek napisze i zniknie bez śladu... Takich użytkowników raczej nie chcemy. Czekam na moj artykulik, moze się zmieni? Nie wiem czy mam rację czy jej nie mam racji, ale chcialbym poznac waszą opinie na ten temat...Szefie?Olon?White?Qbik?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-10-09, 21:35   

Masz troszkę racji , ale po to tu jesteśmy , aby pomagać, doradzać i informować innych , a i nie wszyscy potrafią kożystać z wyszukiwarki , chcą zadać kąkretne pytanie i uzyskać kąkretną odpowiedź , nie zdają sobie sprawy z tego że jest więcej podobnych przypadków i że temat ich dotyczący był tu poruszany nie raz , a my musimy wykazać troszkę cierpliwości i zrozumienia :cry: :roll:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-09, 21:44   

Jacku, ale spojrz na to pod takim kątem ,ze te forum bedzie na niskim poziomie. Tylko popatrzec na niemieckie forum, tam nie ma takich tematow... Oczywiscie do poziomu zagranicznego forum to nam jeszcze duzo brakuje, ale trzeba wlasnie w ten sposob do tego podchodzic. Będzie mniejsza grupka uzytkownikow ,ale bedzie na co popatrzec i bedzie co poczytac...

no własnie taki czlowieczek chce konkretnej odpowiedzi.. Taka osoba jest przerazona ze jej drzewko umiera!!! :cry: :-x i chce juz ,na teraz.... jakby nikt mu nie odpisal to na drugi dzien by bylo : prosze pomozcie!!!!!!!!
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-10, 00:14   

GohanS poprostu nie odpisuj na takie tematy. - tak jak np Ja czy jak zauważasz już coraz więcej osób. Uważam że jest dużo tego typu tematów wiec mozna uzyć świetnie działającej wyszukiwarki. Biore udział w dyskusjach na ciekawe tematy i oryginalne. A do forum niemieckiego nie mamy co się porównywać (100 lat za murzynami jesteśmy) - Czemu? Ponieważ tam siedzą sami Bonsaiści rasowi i z kolei zwykły laik nie ma odwagi się odezwać ze swoim patysiem.

Ze strony moda powiem tylko tyle że nie realne jest edytowanie każdego napisanego postu i prośba "o użycie wyszukiwarki" -no bo jak te posty bedą wyglądały?
A zarazem jak będziemy wyrzucać takie posty to Ci ludzie całkiem uciekną i nikogo tu nie będzie.

Myśle że ten temat w grupie roboczej poruszymy -bo widzimy co się dzieje na forum i tematy będą jakoś selekcjonowane lub bardziej przenoszone do śmietnika.
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-10, 10:31   

Jest jak jest i to na pewno troszkę razi, jednak ignorowanie takich postów to po prostu olewanie użytkowników, którzy sie tu juz nie pojawia. A chodzi o to by było nas jak najwiecej. Przyjeliśmy taka zasadę, ze nie tworzymy jedynie grupy ludzi, którzy siedzą w temacie lecz jesteśmy otwarci również na osoby które w temacie sie prawie wogóle nie orientują. To nas, myślę, odróżnia od innych for. A na pewno jakiś procent z tych ludzi złapie wiatr w żagle i będzie u nas bywać na stałe.
Rejestrowanie każdego nie chyba dobrym pomysłem. Nie wiem czy macie takie same dośwaidczenia jak ja, ale jak coś bardzo potrzebuję zapytać na forum, gdzie nie mam zamiaru sie pojawiać i trzeba sie zarejestrować, to po prostu zakładam to konto, pytam o co chodzi i konto zostaje nieużywane. Takich kont nam nie potrzeba, bo to będzie mega śmietnik dla adminów.
Mam pomysł na ten problme, ale to juz dyskusja dla modów, jak dojdziemy do porozumienia damy wszytkim znac jak to będzie rozwiązane.

Dzieki za spostrzeżenia. ;-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-10, 22:04   

No niestety... :nie:
Nie dojdziemy do porozumienia. Zostanie więc tak jak jest. To forum ma taka specyfikę, że nie gardzi początkującymi i wymaga jedynie przestrzegania zasad ujętych w regulaminie.
Jednocześnie wszystkim mającym dość żółtodzióbstwa i "zbyt prostych" tematów, polecam forum PAB. ( Bolas nie dziękuj ! ) :lol:

(no i masz Ci kryptoreklamę :wstyd: )
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-10, 22:48   

Wybralam i polubilam wlasnie to forum bo ma mila i zdrowa atmosfere.Jedyne forum przyjazne poczatkujacym.Latwo stworzyc zamkniete forum dla ciasnego,zaawansowanego grona.Owszem,poziom wysoki,ale to nie forum a klub wzajemnej adoracji,w ktorym kazdy mniej wtajemniczony czuje sie jak kompletny idiota,a jesli sie odezwie,w najlepszym wypadku zostanie zignorowany.Rozumiem,ze czasem szlag Was trafia,odpowiadajac po raz setny na to samo pytanie,ale cierpliwosc jest rzecza wielkich :-D Z czasem poziom forum sie podniesie,nie wszyscy zostana na poziomie zoltodziobow,mam taka nadzieje :-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-11, 07:07   

Z drugiej strony " nadzieja jest matką glupich ", więc wychodziłoby, że dążymy do tego aby byc wielcy i glupcy :lol:

A poważniej...
APELUJĘ DO WSZYSTKICH, KTÓRZY SĄ JUŻ " O JEDEN KROK DALEJ " ABY NIE BALI SIĘ I PRZEKAZYWALI ZDOBYTĄ WIEDZĘ NASTĘPNYM POCZĄTKUJĄCYM.

Im więcej osób będzie odpowiadało na podstawowe tematy tym mniejszy będzie problem poruszany w tym wątku. Zależność jest prosta: forumowicz X nie będzie musial 100-ny raz odpowiadac na to samo pytanie jeśłi zrobi to za niego forumowicz Y. Teoria o zaśmiecaniu forum jest moim zdaniem przesadzona. Posty dla początkujących sa umieszczane w kategorii "Początki" i jeśli ktoś nie chce ich czytać to wystarczy że omija tę kategorię i już. :-)
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-11, 15:06   

"odpowiadajac po raz setny na to samo pytanie,ale cierpliwosc jest rzecza wielkich"

tutaj raczej chodzi o lenistwo poczatkujacych ,a nie o naszą cierpliwość ...
 
 
Adam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-11, 19:18   

A kurat wczoraju jakiś użytkownik X napisał wątek "moje drzewko umarlo" :lol: ,jest teraz w śmietniku. A ja nie jestem żółtodziobem- proszę, powiedzcie że nie jestem!
A co do uniemożliwienia gościom pisania postów nie popieram tego pomysłu. Uważam, że każdy powinien mieć dostep do pisania postów. Z kogoś takiego może zrobić się nowy członek forum i pasjonata bonsai. Ale rzeczywiście powinni szanowac nie zaśmiecać forum.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-11, 19:54   

No tak Adamie, ale MOD X wyjaśnil mu dlaczego post tam się znalazł :-) . Nie miało to związku z oburzeniem faktem że znów trzeba odpowiadac na to samo pytanie. Post po prostu nie nadawal się do działu Leczznica (no bo co tu leczyć), a poznanie ewentualnych przyczyn zaschnięcia drzewka to szukanie "igły w stogu siana", w dodatku bez większości danych potrzebnych w takim wypadku do analizy.
Nie możemy przeginać ani w jedną ani w drugą, a to bardzo trudne. I tak staramy się być wyrozumiali, cierpliwi i pobłazliwi. Nie mniej zdajemy sobie sprawę że wszystkim nie dogodzimy. Z Waszej strony (użytkowników forum) potrzeba również pewnego zrozumienia, tolerancji i zdrowego rozsądku.



Jeśłi bardzo zależy Ci aby to ktoś powiedział, to proszę bardzo:
Adamie Nie jesteś żółtodziobem !!
(..ale nie pytaj mnie w czym i czy to prawda :lol: )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group