Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Głóg
Autor Wiadomość
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-09-13, 18:57   

Hej, jak tam Twój głóg Dawidzie? Jestem bardzo ciekaw jak pociągnąłeś dalej tego krzaczka :beer:
_________________
Jeżeli nie wiesz co to jest baner reklamowy zapraszam do zapoznania się z ofertą drukarni wielkoformatowej.
 
 
PYREK 
PYREK

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-04, 12:51   

Jak tam Twój materiał? Ja tez zamierzam na wiosnę wykopać właśnie głóg, niedaleko mnie obsadzono nim alejkę przy nieistniejącej już posiadłości i są to stare rozkrzewione materiały. Jak masz wrzuć jakieś aktualne zdjecia.
_________________
serce jak gałąź - twarde a zarazem kruche
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-07-19, 21:44   

Witam. Jak głóg sie zmienil ?? ? jakas fotka ?? :)
_________________
Pozdrawiam
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-19, 23:43   

Autor tego postu logował się ostatnio 2010-12-15 więc niestety nie dowiemy się co dalej z głogiem.
 
 
dav874 

Dołączył: 22 Lut 2013
Skąd: Silesia
Wysłany: 2013-02-22, 22:29   

Witam, po 2 letniej przerwie wracam na to forum,z nowym profliem i nowymi yamadori które już wkrótce będzie można zobaczyć. Niestety głóg z tego tematu zginął. Wiosną 2011 po ruszeniu wegetacji nagle zamarł i zaczął schnąć, po wyjęciu z donicy okazalo się że pień pękł na pół :-(
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-02-23, 18:55   

Szkoda go :( ale skoro masz nowe materialy to bedzie sie dzialo :) czekam na fotki.
_________________
Pozdrawiam
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-25, 22:07   

Ciekawi mnie dlaczego drzewo pękło. Też mam głoga na oku i nie chciałabym mieć z nim takiego samego problemu :-| . Bedę miała do odcięcia odkład powietrzny założony w zeszłym roku. Zastanawiam się jak zabezpieczyć pień po odcięciu. Boję się, ze wsadzony do ziemi może coś podłapać. Czy wystarczy zasmarować węglem drzewnym? Mam też wątpliwości kiedy odcinać. Czy jak pąki zaczną ruszać czy już przy rozwiniętych liściach? Niestety, kłania sie tutaj nieznajomość fizjologii roślin.
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2013-03-25, 22:49   

Drzewo mogło pęknąć jak w pniu znajdował się jakiś otwór w którym była woda. Mogło zimą rozsadzić pień/nasadę pnia. Padło zapewne przez nieodpowiednie zabezpieczenie/zimowanie. Ja wszystkie rany smaruję węglem drzewnym. Dobry na choroby grzybowe i inne patogeny. Odkład odciąć najlepiej tak jak się przesadza większość liściaków. Pod warunkiem, że wykształcona została wystarczająca ilość korzeni na odkładzie.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez peper50 2013-03-25, 22:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2013-03-25, 22:55   

nie bardzo rozumiem tego że pień pękł na pół , jeśli pękł wzdłużnie , to na pewno nie było przyczyną jego zejścia . Najprawdopodobniej obmarzły korzenie podczas wiosennych silnych przymrozków , dlatego rośliny liściaste staram się trzymać jak najdłużej to możliwe w zimowych warunkach , a jeśli nawet muszę je wystawić , to jedynie bezpośrednio na ziemię , nigdy na stoły , tam wystawiam liściaki dopiero gdy minie ryzyko nagłych spadków temperatur oscylujących w granicach od -3 i zimniej .
Co do pytania dotyczącego zabezpieczenia rany po odcięciu odkładu , to najlepsza jest miękka pasta na rany , lecz nie zasmarowuje się całej rany , a wystarczy posmarować miejsce gdzie styka się kora z drewnem , tam znajduje się newralgiczne miejsce , co do zabezpieczenia otwartej rany , a zwłaszcza u głogów , nie ma szans , drewno szczególnie podatne na gnicie , jednak silna roślina , która dobrze się rozwija poradzi sobie nawet z pustym pniem (obserwujemy to często w naturze )
Natomiast kiedy odcinać , hmm , tu zdania są podzielone , moim zdaniem tak dobrze i tak też dobrze , oby nie w chwili gdy rosną nowe przyrosty , jak ruszą , lepiej jest poczekać na okres gdy zaczynają drewnieć i nie przyrastają na długość (taka przerwa w przyroście masy nadziemnej w środku sezonu ) wówczas roślina rozpoczyna wzmożony przyrost masy korzeniowej , bo rośliny zawsze rosną na zmianę , najpierw korzenie , potem góra i na zmianę :roll:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-26, 23:02   

Dziękuję Wam za odpowiedzi na moje pytania. Nie wiem jeszcze czy odetnę go teraz czy jeszcze potrzymam rok. Jak puszczą mrozy muszę sprawdzić stan korzeni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group