Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pinus pinea
Autor Wiadomość
urban19 
Lolek

Dołączył: 28 Gru 2012
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-01-27, 13:00   Pinus pinea

Witam. Jestem posiadaczem 4 sadzonek sosny pinii co dziwne wychodowanych z ziaren kupionych w empiku oczywiście jako nasiona bonsai. Dopiero po przeczytaniu obowiązkowych lektur tj. "Sztuka miniaturyzacji drzew i krzewów" Andrzeja Płocińskiego oraz forumowych wprowadzeń dotarło do mnie o co w tym wszystkim chodzi i nie ukrywam że jeszcze bardziej mnie pochłonęło. Wracając do tematu to wiem że posiałem je w bardzo złym czasie bo powinienem na wiosnę no ale stal się i wyszły 4 na 5 sztuk i chyba nadeszła pora żeby przesadzić je do większych donic. Przesadzać teraz czy czekać na dłuższy i bardziej słoneczny dzień ?? ?
http://img822.imageshack....2/img7674dq.jpg
mod: Połączyłem oba posty. Staraj się korzystać z możliwości edytowania postu.
Ostatnio zmieniony przez armin 2013-01-27, 21:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-01-27, 21:46   

Osobiście zostawiłbym sadzonki w obecnych doniczkach do przyszłej wiosny, a do tego czasu skupiłbym się na zapewnieniu idealnych warunków rozwoju.
Pinia nie jest dobrym materiałem na bonsai. Ma długie igły i potrzeba mnóswo czasu aby uzyskać odpowiednie proporcje.
 
 
urban19 
Lolek

Dołączył: 28 Gru 2012
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-02-02, 18:03   

Dziękuję za odpowiedź. W czas się zaopatrzyłem a co do zapewnienia idealnych warunków w obecnych pojemniczkach to raczej ciężko. Decyzja zapadła i poszły w większe doniczki z drenażem teraz poczekamy i zobaczymy czy przeżyją.Mam zamiar nabyć jakiegoś liściastego indoora podobają mi się wiazy drobnoliściaste i poszukuję owego ale w Zielonej Górze jedynie w Leroy Merlin można nabyć takie a z tego co czytam lepiej wystrzegać się markeciakow.
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-02-03, 14:33   

urban19 napisał/a:
Mam zamiar nabyć jakiegoś liściastego indoora podobają mi się wiazy drobnoliściaste

Można faktycznie trzymać wiąza drobnolistnego w mieszkaniuale, poczytaj jednak forum bo nie jest to typowy indoor i aby zdrowo rósł należy mu zapewnić okres spoczynku zimowego.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
urban19 
Lolek

Dołączył: 28 Gru 2012
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-02-03, 16:50   

Wiem czytałem już na ten temat i myślę że podolałbym z zimowaniem wiązu. Zanim z moimi Piniami będzie można cokolwiek robić to chcę już mieć pierwsze kroki za sobą a podobno utrzymanie marketsai przy życiu to dobre przetarcie i chyba wybiorę się na dniach może coś mnie urzeknie. Pozdrawiam.
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-02-05, 06:33   

X pinią będziesz miał problemy. Ja dostałem orzeszki piniowe przywiezione z Hiszpanii nawet jeszcze w szyszkach. Informacje jakie uzyskałem to to, że ciężko przezimować w POLSCE. W domu za ciepło, na dworze za zimno podobno nawet w szklarni, podobno do zimowania potrzebna lekko ogrzewana szklarnia więc odpuściłem i orzeszki poszły na pesto.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group