Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Buk, wypuścił liście ale nie do końca
Autor Wiadomość
KRZYCHOO 

Dołączył: 11 Lut 2010
Skąd: leszno
Wysłany: 2012-05-24, 22:09   Buk, wypuścił liście ale nie do końca

Witam. Jak w temacie, buk wypuścił liście ale są małe i teraz opadły tak jakby więdły. Nie usychają ani nie rosną. Niewielka ilość pąków wogóle się nie rozwnęła. Generalnie roślina ruszyła w terminie , jednak tak jaby się zatrzymała i stoi. Martwi mnie gdyż przez dwa sezony z powodzeniem przezimowała i była bardzo zdrowa. Czy ktoś z większym doświadczeniem wypowie się czym taki stan jest spowodowany? Co mogę zrobić żeby się jej polepszyło? Dodam że ma stale wilgotne podłoże.
 
 
Warszawska Szkoła Bonsai 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-25, 10:41   

Nasze rodzime gatunki w tym roku przemarzły raz w lutym, potem w kwietniu. Buk Twój albo będzie się rozwijał albo padnie. Nie przelewaj go wodą za dużo.
_________________
http://www.ogrodybonsai.pl
 
 
KRZYCHOO 

Dołączył: 11 Lut 2010
Skąd: leszno
Wysłany: 2012-05-30, 20:47   

Też o tym pomyślałem żeby go nie przelewać. Dziś jednak drzewko wygląda jeszcze gorzej. Zaczynają usychać listka :( Szkoda bo drzewko jest naprawdę ładne i okazałe. Zasatanawie mnie to przemarznięcie ponieważ to była trzecia zima w "niewoli" . Wszystkie trzy sezony zimowałem je tak samo , a poprzednia zima była mega mroźna. W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedź, to dla mnie było bardzo ważne. Pozdrawiam serdecznie .
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2012-05-31, 06:36   

Mówi się trudno. Albo ,albo, miej nadzieję, że będzie te pierwsze albo. Miałem przypadek z orzechem włoskim "młodziakiem" niby nic a temperatura ok. zera i listki zmarzły. Podobno dziś w Suwałkach było 1, to i gdzieś mogło być -1 i to by wystarczyło.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group