Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fikus B. Kinky w stylu Yose-uye (las)
Autor Wiadomość
stivd 
Dawid

Dołączył: 01 Mar 2010
Skąd: Jasło
  Wysłany: 2012-05-14, 21:12   Fikus B. Kinky w stylu Yose-uye (las)

Witam wszystkich :-)
co myślicie o ukształtowaniu fikusa B.Kinky w stylu lasu? Prosiłbym o ewentualną podpowiedź co w tym stylu byście poprawili.

Oto moje pierwsze spotkanie z stylem Yose-uye (fotografia przód)
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2012-05-15, 09:45   

Ja bym te sadzonki porozsadzal kazdą do osobnej doniczki żeby podrosły. Wybierzesz wtedy drzewo głowne i w okół niego porozstawiasz reszte wg wszystkich zasad tego stylu oczywiscie tak 'na sucho'.
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
stivd 
Dawid

Dołączył: 01 Mar 2010
Skąd: Jasło
Wysłany: 2012-05-16, 20:17   

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Nawet myślałem nad tym, lecz posadziłem żeby zobaczyć jak mi to wyjdzie tzw ciekawość nowe doświadczenie ;-) .
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2012-05-17, 10:26   

ok, twoje rosliny rob z nimi co chcesz ale rownie dobrze mogles sprawdzic jak to wyjdzie ustawiajac rosliny w doniczkach... :-)
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
stivd 
Dawid

Dołączył: 01 Mar 2010
Skąd: Jasło
Wysłany: 2012-05-17, 19:14   

Masz racje mogłem to zrobić tak jak mówisz :-) , ale jak to się mówi człowiek uczy się na błędach im więcej ich zrobi tym jest mądrzejszy :-D
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2012-05-18, 06:28   

Pomysł fajny, ale chyba to ten gatunek fikusa o dużych liściach (ze zdjęcia nie widać) a je ciężko zmniejszyć.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-05-18, 23:18   

Według mnie pomysł bardzo marny. Rośliny są bardzo młode, już pomijając kompozycje... Rośliny są na tyle blisko siebie, że do tych środkowych dochodzą pewnie bardzo małe ilości światła. Przypuszczam, że za jakiś czas zaczną opadać liście do których światło nie dochodzi w ogóle.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez peper50 2012-05-18, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
stivd 
Dawid

Dołączył: 01 Mar 2010
Skąd: Jasło
Wysłany: 2012-05-18, 23:42   

Dziękuję bardzo za wasze cenne uwagi i zainteresowanie moim tematem. Co do światła, to długo przyglądałem się warunkom, w których stała i stoi moja kompozycja i wybrałem bardzo jasne miejsce co daje jej optymalne warunki. No najlepiej było przesadzić do pojedynczych doniczek i poczekać troszeczkę oraz odpowiednio go ukształtować lecz podjąłem taką decyzję jaką widać na zdjęciu.

Pod koroną fikusa planuję posadzić trochę roślinek leśnych oraz figurkę trzech mędrców. Zobaczymy jak będzie wyglądać uzupełniona kompozycja.

W chwili obecnej dodałem trochę większe skałki z prawej strony dno zalałem wodą a szczeliny pomiędzy tymi skałkami zasypię ziemią i posadzę w szczelinach roślinki pewnie jakieś paprocie troszkę trawy zobaczymy co mi się spodoba w chwili obecnnej szukam roślinek.

Pozdrawiam wszystkich :jupi:
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-05-19, 09:08   

stivd napisał/a:
dno zalałem wodą
- mam nadzieję, że zrobiłeś zbiorniczek z jakiejś folii, gipsu, pojemnika, a nie po prostu zalałeś :shock:
_________________
Jeżeli nie wiesz co to jest baner reklamowy zapraszam do zapoznania się z ofertą drukarni wielkoformatowej.
 
 
stivd 
Dawid

Dołączył: 01 Mar 2010
Skąd: Jasło
Wysłany: 2012-05-19, 14:21   

Kupiłem doniczkę z dwoma komorami jedna na sadzenie z dużym otworem wylotowym a druga na wodę, środek był glazurowany tak że nie powinna woda przenikać do komory z drzewkami.
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2012-05-19, 22:29   

Bartek ma rację z tym światłem - w moim fikusie niektóre wewnętrzne pędy pogubiły liście i uschły ze względu na brak światła właśnie. Przemyśl jeszcze raz czy nie zwiększyć odległości między roślinami...
_________________
Mój blog
 
 
stivd 
Dawid

Dołączył: 01 Mar 2010
Skąd: Jasło
Wysłany: 2012-05-20, 22:59   

wro_bel napisał/a:
Bartek ma rację z tym światłem - w moim fikusie niektóre wewnętrzne pędy pogubiły liście i uschły ze względu na brak światła właśnie. Przemyśl jeszcze raz czy nie zwiększyć odległości między roślinami...


Wielkie dzięki za uwagi związane z światłem i wieżę, że jesteś bogatszy o nowe doświadczenie związane z hodowlą fikusów :-) A powiedz mi w jak miejscu stał twój fikus?

Mój stoi centralnie przy oknie, więc jest bardzo mocno oświetlany przez światło naturalne 100%, cały czas mu jest obserwowany. Jeżeli wypatrzę jakieś niepokojące zmiany na pewno odpowiednio zareaguję.
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2012-05-21, 15:25   

Mój też stał przy oknie...
_________________
Mój blog
 
 
stivd 
Dawid

Dołączył: 01 Mar 2010
Skąd: Jasło
Wysłany: 2012-05-21, 18:03   

wro_bel napisał/a:
Mój też stał przy oknie...


OK zobaczymy w chwili obecnej trzyma się nieźle ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group