Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w identyfikacji + problem
Autor Wiadomość
funnyfun 

Dołączył: 20 Sty 2012
Skąd: 3city
Wysłany: 2012-01-20, 13:02   Pomoc w identyfikacji + problem

Proszę o pomoc w identyfikacji. Podejrzewam wiąz drobnolistny ale czy na pewno? Jest to moje pierwsze drzewko (dostałem od żony:). Mam je już ok 3 miesiące. Było w miarę ok, jednak ostatnio od ok tygodnia zaczęły listki mocno żółknąć (i opadać suche całkiem) ale jednocześnie nowe pędy się pojawiły (widać na foto jakie duże). Pierwszy raz się takie duże pojawiły..
W czym może być problem? Stale w ten sam sposób podlewam i zraszam. Stoi w tym samym miejscu..
Ostatnio zmieniony przez funnyfun 2012-01-20, 13:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
cyniek85 

Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Jaworzno/Tychy
Wysłany: 2012-01-20, 14:40   

Jest to wiąz, polecam poczytać dział LECZNICA tam jest sporo wątków na temat wiązów.
 
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-20, 16:14   

Problem z wiązem drobnolistnym polega na tym, że o tej porze roku powinien smacznie spać. Niestety zmuszeni jesteśmy trzymać je w ciepłych mieszkaniach, gdzie wiązy zaczynają ruszać w skrajnie niekorzystnych warunkach. Maja za mało swiatła i dlatego nowe pędy mają duże liście i długie międzywęźla. Optymalne miejsce do zimowania wiąza to zimna i jasna weranda o temperaturze 8-10 stopni C. Druga metoda zimowania to pozostawienie rośliny w mieszkaniu i doświetlanie (specjalnymi żarówkami dla roślin).
P.S. Mam nadzieję, że trzymasz go na najjaśniejszym parapecie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group