Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
carmona drobnolistna-straciła liscie
Autor Wiadomość
kuferson 

Dołączył: 12 Sty 2012
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-01-12, 21:13   carmona drobnolistna-straciła liscie

mam problem z moim drzewkiem, straciła wszystkie liście, w lato była w świetnej kondycji(zdjęcie nr.1) a teraz nie ma ani jednego listka(zdjęcie nr.2), proszę o pomoc
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2012-01-12, 22:05   

Jedyne co można napisać na podstawie Twojego postu, to że faktycznie - straciła liście.
Wysil się trochę i napisz coś więcej bo tak nikt nie będzie w stanie pomóc. Albo była to jakaś choroba (nie ma już liści po których można by poznać objawy), albo zmieniły się warunki w jakich drzewko rośnie - sam z siebie jego stan by się nie pogorszył.
 
 
 
Archfiend 
Bartłomiej

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2011
Skąd: Nisko
Wysłany: 2012-01-12, 22:22   

Też mam karmonę, nawet doniczki identyczne. Swoją kupiłem niedawno i jak ją przesuszyłem to też zrzuciła wszystkie więc może to jest powodem. Napisz jak wyglądały liście gdy opadły.
Moja nawet jak zrzucała to puszczała nowe. Albo ją przelałeś albo przesuszyłeś. Opisz pielęgnację w jakiej temp ją trzymasz i czy to okno to ona tam zawsze stoi, bo po prawej też masz jakieś drzewko. Dużo ma tam światła?
_________________
Zapraszam na http://www.drzewko-bonsai.pl oraz na FORUM
 
 
kuferson 

Dołączył: 12 Sty 2012
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-01-12, 22:35   

drzewko stoi na parapecie nad grzejnikiem wiec warunki się zmieniły,ogrzewam mieszkanie sterujac piecam i czasami mam 21 st. a innym razem 15 st. w zaleznosci czy jestem w domu czy w pracy, mamy taka zime,ze pozwalam sobie na oszczednosc ewnergii, co do drzewka to liscie na poczatku zaczyly pojedynczo opadac nastepne tracily barwe w koncu zolkly a na koncu brazowialy, naciąłem delikatnie pień sprawdzając czy drzewko nie umiera ale jest ok,boje sie,ze proces umierania drzewka trwa, nie wiem czy dotrwa do wiosny i ustabilizowania temperatury, co moge zrobic aby mu pomoc?
 
 
kuferson 

Dołączył: 12 Sty 2012
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-01-12, 22:56   

dzewko jest na parapecie w oknie wschodnio-poludniowym wiec swiatla nie brakuje(w lato przyslanialem czesc okna tektura tak aby nie popalic drzewek) obok stoi ligustr chinski dalej ficus ginseng(popularna "marchewa" i na koncu wiaz drobnolistny, chodzi oto, ze pozostale drzewka jakos sobie radza a karmona nie
 
 
kuferson 

Dołączył: 12 Sty 2012
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-01-14, 17:40   

czy ktos moze mi cos poradzic?
ADMIN:Proszę korzystać z opcji EDYTUJ a nie pisać posty jeden pod drugim!
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2012-01-14, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-01-15, 07:36   

Z tego co widać na zdjęciach i na podstawie Twojego opisu można stwierdzić, że karmona już padła. Przyczyn mogło być kilka, ale stawiałbym na przelanie, przesuszenie, przeciąg lub wyczerpanie się składników pokarmowych. Jeśli chodzi o 1 zdjęcie, to widać na nim, że nie jest w super kondycji. Ma zdecydowanie za mokro, a jasnozielone liście mogą świadczyć o zbyt małej ilości światła.
 
 
kuferson 

Dołączył: 12 Sty 2012
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-01-19, 13:35   

czy jest jeszcze jakas szansa na uratowanie tego drzewka?
 
 
jm 
Józef


Pomógł: 3 razy
Wiek: 75
Dołączył: 29 Lis 2011
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-20, 00:36   

Można próbować.
Ciepełko 25-30 i baaardzo dużo światła, doświetlać! 12 godz/dobę.
_________________
pozdrawiam, Józef.
 
 
kuferson 

Dołączył: 12 Sty 2012
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-01-20, 11:50   

jak naswietlac, nie znam sie na tym, jakas specjalna lampa?
 
 
Archfiend 
Bartłomiej

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2011
Skąd: Nisko
Wysłany: 2012-01-20, 19:20   

No są lampy emitujące promieniowanie słoneczne. Nie wiem czy dla drzew są takie same jak dla zwierząt, ale, np dla żółwia znajomy stosuje repti glow 10 jakoś tak to się nazywa.
_________________
Zapraszam na http://www.drzewko-bonsai.pl oraz na FORUM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group