Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
komplet narzędzi
Autor Wiadomość
Archfiend 
Bartłomiej

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2011
Skąd: Nisko
Wysłany: 2012-01-11, 11:08   komplet narzędzi

Jak w temacie, rozchodzi mi się o komplet narzędzi do pielęgnacji bonsai.
Te japońskie są bardzo drogie, ale pewnie warte ceny.
Ja znalazłem takie komplet w rozsądnej cenie:

LINK

Jest on w dziale pozostałe narzędzia i nie wiem czy to komplet chińskich czy japońskich, nigdzie nie widzę opisu, może przeoczyłem.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym sklepem, może z samym kompletem, ktoś zamawiał?
Czy w tym komplecie jest wszystko czego potrzeba, polecacie go?
Dzięki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Archfiend 2012-01-11, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-01-11, 15:54   

Z podobnego zestawu, jaki kupiłem w 2004 roku jako tako działają mi jedynie nożyce długie. Cęgi skośne pokrzywiły się po roku, jedne nożyce były bezużyteczne po niecałych 2 latach, drugich nie używam, bo nadają się tylko do papieru. Nigdy już czegoś podobnego nie kupię. Za tą cenę masz dobrej jakości konkawe i nożyce go gałązek.
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-01-11, 21:53   

Popieram. Mam taki zestaw. Zakupiłem na eBay'u i przyszły od Niemca. Ja jakoś tanio zapłaciłem bo chyba około 300 zł. Nożyce do cięcia gałęzi się pokrzywiły, drugie podobnie jak i pierwsze nożyce są niedbale wykonane, ostrza nawet krzywe, rozchodzące się na boki.

Jedyne z czego jestem zadowolony jak na razie z tego zestawu to z miotełki, grabek, obcęg do wyginania drutu i gałęzi oraz z obcęg do cięcia drutu no i z futerału. Czyli prawie wszystko to co nie ma bezpośredniego kontaktu z rośliną.

To czym tniesz powinno być najlepszej jakości.

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Archfiend 
Bartłomiej

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2011
Skąd: Nisko
Wysłany: 2012-01-12, 01:18   

A możecie polecić sklepy, te sprawdzone, gdzie zakupie te prawdziwe japońskie narzędzia, które będą służyć lata i się nie zawiodę na ich wykonaniu etc.? Jako osoby z doświadczeniem na pewno macie swoje namiary.
_________________
Zapraszam na http://www.drzewko-bonsai.pl oraz na FORUM
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-01-12, 08:06   

Ja mam akurat ze sklepu internetowego z tej właśnie strony (przejedź myszką na samą górę i spójrz w lewo :-) . Nie mam żadnych zastrzeżeń. Na początek zdecydowanie polecam nożyce długie (świetnie sie spisują w pracach w gęstej koronie drzewek) i kleszcze kulisto - skośne (wycinanie grubszych gałązek). To oczywiście tylko moja sugestia, bo wiem, że niektórzy preferują osobno skośne lub kuliste. Jeśli chodzi o inne miejsca, to sprawdzone marki można dostać u Kamcia, p. Włodka Pietraszki i Marka Gajdy (z nim trzeba się dogadać telefonicznie, bo z tego co kojarzę nie ma sklepu internetowego). Ostatnio pojawiło się sporo sklepów internetowych z branży "bonsai", ale nie wypowiadam się na ten temat, bo nie miałem z nimi styczności. Jedna rada - jeśli znasz nazwę produktu, to warto porównać ceny i zapoznać się z opiniami na jego temat. Może się okazać, że za tą samą cenę dostaniesz coś lepszego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group