Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klon "pierwszy".
Autor Wiadomość
fafiko 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 13 Mar 2009
Skąd: bieruń
  Wysłany: 2010-10-02, 17:32   Klon "pierwszy".

Proszę o poradę czy to drzewko będzie można ukształtować w STYLU KENGAI. Pozyskałem je w zeszłym roku ,zime przetrwał zakopany z doniczką .Druty założyłem wiosne, łatwo się formował ,wyginał.Mam słabe te zdjęcia. (Proszę o łagodne traktowanie :help: )
Ostatnio zmieniony przez fafiko 2010-10-04, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
fafiko 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 13 Mar 2009
Skąd: bieruń
Wysłany: 2010-10-13, 21:56   

Nikt nie odpowiada ale za pare przycięć i przesadzeń to się zmieni . Będziemy nad tym pracować ja i drzewko . PA.
 
 
 
dragonww 
Winiarski Wojtek

Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-10-14, 23:10   

Pewnie że się da tylko chyba za wcześnie na gięcie w dół. Według mnie będzie się piął w górę więc go dołuj ;)
_________________
Wojtek Winiarski
 
 
fafiko 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 13 Mar 2009
Skąd: bieruń
Wysłany: 2010-10-16, 15:59   

Moim zdaniem lepiej zacząć wcześniej . Jak pień urośnie to będzie ciężko wygiąć.Muszę jeszcze do wiosny dowiedzieć sie coś na temat zmniejszania liści ,jak to zrobić dobrze. Wiem że przycinanie i uszczypywanie liści ,ale nie wiem czy w tym gatunku też.
 
 
 
fafiko 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 13 Mar 2009
Skąd: bieruń
Wysłany: 2010-10-28, 11:55   

Zrobiłem zdjecia po opadnięciu liści.Na zdjęciu zaznaczyłem dwie gałązki które wyrosły już po pozyskaniu drzewka. Ich nie ruszam ???.
Ta gałązka zaznaczona z prawej strony też urosła po przesadzeniu .Całe drzewko rosło na dół bo było zadrutowane do miejsca gdzie jest zaznaczone. Teraz to co rośnie w górę to giąć czy coś innego?np:uciąć. I jeszcze jedno małe pytanko czy na zimę zakładać druty ?Moim zamiarem jest jeszcze mocniejsze wygiencie.
 
 
 
fafiko 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 13 Mar 2009
Skąd: bieruń
Wysłany: 2011-10-10, 18:05   

Minął rok czas szykować się na zime. Boje się o klona bo był chory chyba na mączniaka i żeby przezimował bez strat.
Na zdjęciach już po chorobie zrzucił wszystkie liście i wypuścił nowe dwa pędy, a na pozostałych gałęziach nic.

I moje pytanie to : czy może przyciąć zaraz za tymi nowymi pędami żeby nie uschło do końca,czy dopiero na wiosne ?
Ostatnio zmieniony przez fafiko 2011-10-10, 18:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2011-10-12, 06:46   

Ja bym obcinał na wiosnę. Co do mączniaka, kiedyś ktoś mi napisał na innym forum, że tego się nie wyleczy tylko można zahamować rozwój przez systematyczne pryskanie środkami chemicznymi.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
fafiko 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 13 Mar 2009
Skąd: bieruń
Wysłany: 2011-10-12, 17:59   

To przez zimę nie pozbęde sie moczniaka ?. Może minusowe temperatury zrobią z tym porządek?
 
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2011-10-12, 18:13   

Zarodniki znajduja sie na opdałych chorych liscach, a takze w pakach i byc moze gdzies na pedach. chore liscie trzeba usuwac i najlepiej spalic. A tezaz mozesz oczyscic pojemnik z lisci, zanieczyszczen itp czyli tam gdzie zarodniki moga zimowac.

Maczniak dobrze sie rozwija gdzy jest cieplo i wilgotno wiec w nastepnym sezonie musisz ustawic rosline ta aby w koronie byl jakis przewiew powietrza i ogolnie zeby rosliny nie byly ustawione za gesto. No i oczywiscie chyba najwazniejsza sprawa to opryski, ale o ich nazwy i dawkowanie musisz juz popytac w ogrodniczym...
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
fafiko 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 13 Mar 2009
Skąd: bieruń
Wysłany: 2011-10-13, 17:10   

Oprysk na mączniaka już mam i pomógł.Ale teraz widzę że mogłem dłużej opryskiwać.
 
 
 
Kompostman 

Dołączył: 09 Sty 2012
Skąd: Łuków
Wysłany: 2012-01-09, 20:08   

Dużo słoneczka i wiatru. Oprysk wg. producenta. I zmieniać preparaty. Nie pryskać tym samym cały czas. I Usuwać liście na zimę :) Generalnie z roślinami to jest tak, że chorują te, które są osłabione, żle odżywione, lub jak rosną w złym miejscu. A gdzybek jak to grzybek jak ma wilgotno i ciepło to wszędzie wlezie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group