Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze: Sageretia Thea ps. Stefan
Autor Wiadomość
Mati_00
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-01, 17:01   Komentarze: Sageretia Thea ps. Stefan

Tutaj dyskutujemy na temat historii MOJEGO DRZEWKA, którą możesz zobaczyć w wątku
Historia drzewka: Sageretia Thea ps. Stefan
Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.

--------------------------

Cześć!
Stefan to moje pierwsze drzewko i jak na razie jedyne. Wizję mam na niego, by go ukształtować w stylu literackim, lub miotlastym. Ale to na wiosnę, na razie niech rośnie zdrowo :)

Z góry dziękuję za komentarze, rady i wszelką pomoc :beer:

Pozdrawiam
Mati
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2011-09-01, 20:28   

No można powiedzieć, że jest to początek historii. Może zrób zdjęcia z każdej strony, na przyszłość się przyda.

Teraz chyba więcej nie można powiedzieć.

Gratuluję zakupu :-)
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
luzakk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-01, 21:01   

fajnie fajnie :) ja nie miałem dobrego zakupu co do bonsai bo kupiłem marchewę ale na tym nie kończy się moja przygoda a Tobie życzę powodzenia :) ładne drzewko
 
 
nicrum 
Marcin Nowak

Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: D. Górnicza
Wysłany: 2011-09-14, 19:28   

fajne ale jak kolega TigerStyle wcześniej napisał, porób fotki z każdej strony nie pomijając zdjęcia z góry i może nebari jeszcze i pomierz to drzewko tz wymiar pnia zaraz nad korzonkami i wysokość bez doniczki
jak znam życie i TigerStyle napisał, przyda się
choćby i do porównywania rok po roku, czy np. jak w jednym roku będziesz używać "takiego" nawozu a w następnym innego itp. itd.
Ja zakupiłem dwie sageretie [4lata 16cm i 8lat 30cm] w sierpniu w tym roku i są cały czas na balkonie (a nie w domu) gdzie jeszcze pobędą do większego ochłodzenia
aklimatyzacji do dziś u nich nie zauważyłem, ani jeden listek nie spadł a nawet nie zżółkł, wręcz przeciwnie bo mają pełno przyrostów po 8-12centymetrowych, dwa dni temu dostały nowe, większe doniczki i rosną :P
jak coś pisz na PW to powymieniamy się info
_________________
http://nbonsai-nicrum.blogspot.com/
pozdrawiam Marcin N.
 
 
 
willy 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Paź 2011
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-11-01, 09:37   

Przyjęło się, że lisciaków nie formuje się w stylu bunjin (literackim), ale nic nie stoi na przeszkodzie abys został prekursorem :-) . Na wiosnę przesadzenie do nieco większej doniczki, bo w tej zapewne podłoże przerosło korzeniami. I praca nad nebari. Trzeba albo usunąc albo przykryc podłozem te drobne korzenie. W tym przypadku usunąc raczej, bo te są suche i martwe. Usuniecie poprawi estetykę kompozycji. Na powierzchni podłoza powinny byc widoczne jedynie grube korzenie.Pozdrawiam i powodzenia!!!!
P.S. Sorry za brak gdzieniegdzie polskich ogonków, ale czasami tak mam i nic nie mogę na to poradzic.
Ostatnio zmieniony przez willy 2011-11-01, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group