Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Carmona - żółknące liście.
Autor Wiadomość
HCBartek 

Dołączył: 25 Sie 2011
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2011-09-04, 17:56   Carmona - żółknące liście.

Witam.
Koło trzech tygodni temu zakupiłem carmonę. Na początku zaczęła gubić sporo liści, ale po krótkiej aklimatyzacji zrzucanie liści ustąpiło i zaczęła wypuszczać nowe. Niedawno nawet zakwitła.
Carmona stoi na stanowisku słonecznym, gdzie przez około 5 godzin świeci na nią słońce. Podlewam ją co kilka dni, jak ziemia z wierzchu przeschnie. Do podlewania używam wody przefiltrowanej i odstanej. W okół donicy ułożyłem dwie tacki z keramzytem. Codziennie wieczorem ją zraszam. Jeszcze jej nie nawoziłem.
Część kwiatów pobrązowiała, a jakieś trzy dni temu zaczęły jej żółknąć liście.
Proszę Was o pomoc.


 
 
Shadow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-04, 19:51   

Poszukałem w necie, ktoś miał podobny problem, który ustąpił, gdy podlewał ją przez zanurzenie w wodzie gdy gleba była wyraźnie sucha.

Mam podobny problem z fikusem, ale nie wiem czy to aby ten sam powód, pozdrawiam :p
 
 
BRNK 
Michał

Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2011
Skąd: Łask
Wysłany: 2011-09-04, 21:05   

Podobnie miałem ze swoja przed przesadzeniem, możliwe że ziemia jest za mało przepuszczalna i woda nie dociera do głębiej osadzonych korzeni. Po przesadzeniu w płaską doniczkę i mieszankę torfu ziemi uniwersalnej i żwirku ożyła. Dodatkowo codziennie zraszam.

jeśli coś źle piszę to proszę o korektę.
_________________
Gość, widziałeś już www.ArchiFIT.pl ?
www.facebook.com/ArchiFIT
 
 
HCBartek 

Dołączył: 25 Sie 2011
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-06, 14:21   

Dziękuje za informacje, wczoraj podlałem ją poprzez zanurzanie (podsiąkanie). Dziś mam wrażenie, że żółknięcie liści się zatrzymało, tzn. nie żółkną kolejne.
 
 
slam666 
Marcin S.


Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Sie 2010
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2011-09-06, 18:46   

Podlewanie przez zanurzenie to najlepsza metoda, ale tylko wtedy gdy bryła korzeniowa jest już suchowata. Zraszanie w międzyczasie też jest dobre. Poza tym nie jestem pewien czy drzewko stojące kilka godzin w słońcu to dobry pomysł. Można by je przenieść w miejsce oddalone od bezpośredniego słońca, ale w miejsce gdzie światło jest rozproszone.
_________________
Fan Bonsai...na starcie.
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2011-09-07, 00:46   

Twoja roślina kwitnie więc po prostu potrzebuje więcej wody. Podlewanie przez zanurzanie powoduje, że roślina 'pije' tyle ile chce a nadmiar wody spływa.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group