Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje pierwsze drzewko po około pół roku kształtowania
Autor Wiadomość
nunfighter
[Usunięty]

  Wysłany: 2011-07-05, 10:59   Moje pierwsze drzewko po około pół roku kształtowania

Witam, chciałbym poznać wasze opinie o moim drzewku (Ficus Benjamin).
2 drzewka kupiłem w TESCO, trochę poprzycinałem i po jakimś czasie postanowiłem je połączyć w jedno. Po około pół roku od tego (teraz) chciałbym zapytać co o nim myślicie.
Oczywiście teraz dopiero ściągnąłem to czym je owinąłem, celowo tak wcześnie, chciałem żeby pozostały widoczne 2 drzewka a nie jedno. Teraz zrobiłem fotkę i zaraz odrutuje żeby mi się nie wyprostowało. Jeśli chodzi o doniczkę to to zwykłe plastikowe pudełko z wypalonymi dużymi dziurami u dołu. Zostawiłem 2 duże korzenie nad ziemią aby w przyszłości osadzić to drzewko na skale, już nawet próbowałem kiedyś ale jeszcze źle się prezentowało. Może za pół roku :-)

http://imageshack.us/phot.../pict0539q.jpg/
Ostatnio zmieniony przez nunfighter 2011-07-05, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fafiko 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 13 Mar 2009
Skąd: bieruń
Wysłany: 2011-07-05, 11:43   

Co do doniczki to rozmiar dobry adekwatny do rośliny na tym etapie.Ale doniczka nie może być przezroczysta .Przecież korzenie nie mają światła w naturze.Teraz to jedynie starać się zagęścić korone , bo większy przyrost pnia gdy jest dużo liści.Poza tym beniamin nie jest dobrym materiałem na bonsai,z powodu liści trudno je zmniejszyć.Ale do nauki dobre drzewko trudno zniszczyć ten wygląda na zdrowy.
 
 
 
nunfighter
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-05, 13:21   

Tak, tak wiem że te liście są zbyt duże, ale niektóre drzewka dzięki temu fajnie wyglądają. Dziękuje za informacje o doniczce, bo szczerze mówiąc nie wiedziałem o tym.
Ostatnio zmieniony przez nunfighter 2011-07-05, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2011-07-06, 06:33   

Beniamin jest dobrym materiałem na bonsai, tylko nie ten gatunek, no chyba, że jet wiekowy.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
eulrik
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-15, 23:11   

z tego co się orientuje (proszę mnie poprawić jesli tak nie jest) to beniamin to gatunek a fikus to rodzaj. więc post kolegi powyrzej chyba powinien brzmiec fikus jest dobrym materiałem,tylko nie ten gatunek (chodzi o beniaminka) ja osobiście dzisiaj zacząłem przygode z bonsai i jest nim właśnie fikus beniamin i maleńska sosna amerykańska
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2011-07-18, 06:48   

Obaliłeś mnie, podział nie jest taki prosty Tak fikus to rodzaj, gatunek benjamina, ale są jeszcze odmiany i oto mi chodziło" nie ta odmiana". Czasami pisze się skrótowo by nie pisać
prac dyplomowych na forum.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
eulrik
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-18, 08:02   

no to może :D nie bede się ciebie czepiał tak tylko poprawiłem bo to troche dziwnie brzmiało.
Ostatnio zmieniony przez eulrik 2011-07-18, 08:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sandomierzanka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-26, 15:54   

Przeźroczyste doniczki są przeważnie dla kwiatków rosnących na drzewach np. dla storczyków, a nie dla samych drzew.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group