Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka: WIĄZ DROBNOLISTNY " DŻONY :) "
Autor Wiadomość
Gan 
Łukasz Gancarz


Dołączył: 09 Gru 2009
Skąd: Myszków
Wysłany: 2011-04-13, 14:23   Historia drzewka: WIĄZ DROBNOLISTNY " DŻONY :) "

To jest historia mojego Wiąza " Dżony :) ". Nie wpisuj tutaj swoich komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku: http://www.przyjacielebon...opic.php?t=7847


==========================================================

Drzewko zakupiłem rok temu jeśli dobrze pamiętam w Castoramie za ok 30zl. Nie wyglądało zbyt pięknie ale uważałem ze ma to coś choć o sztuce bonsai nie miałem zielonego pojęcia. Po zaaklimatyzowaniu przesadziłem do nowej ziemi i wtedy zaatakował przędziorek, zgubiło prawie wszystkie liście i wyglądał jeszcze gorzej. Potem krok po kroku było lepiej. Dziś uważam ze jest godny uwagi choć jeszcze wiele pracy. W najbliższym czasie planuje pogrubić pień i jego nasadę ale nie wiem kompletnie jak się za to zabrać. Zamieszczam kilka zdjęć jak to wszystko wygladalo :)

Zdjęcia:
1) Zaraz po zakupie.
2) Pod koniec zeszłego roku.
3) W trakcie zimowania.
4) Tak wygląda obecnie.

:)
Ostatnio zmieniony przez Gan 2011-04-13, 19:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Gan 
Łukasz Gancarz


Dołączył: 09 Gru 2009
Skąd: Myszków
Wysłany: 2011-07-05, 22:32   

Zdjęcia mojego drzewka na dzień dzisiejszy :) Ma się dobrze, zdrowe przybiera na masie tylko ten pień mi nie pasuje, taki chudy :| I tu mam pytanie do doświadczonych bonsaistów: czy jest możliwe pogrubić pień i to znacznie tak jak mniej więcej na zdjęciu? ( na czerwono zaznaczyłem jak ten chudzielec wygląda ) czy są jakieś sztuczki aby to nie trwało wieki?
Pozdrawiam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group