Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ficus benjamina - obracanie
Autor Wiadomość
Tym_tyrymtym
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-28, 17:48   ficus benjamina - obracanie

W internecie jest wiele napisane na temat obracania czy zmieniania miejsca fikusów. Wiem, że się bardzo przyzwyczajają do jednego miejsca, jeśli się je postawi to tak musi już zostać, ale czy można systematycznie obracać fikusa, tak by na wszystkich gałęziach liście rosły równomiernie ? Jeśli nie będziemy obracać rośliny to gałęzie będą się mimo wszystko wyginać w stronę światła a te, które nie dostaną odpowiedniej jej ilości będą słabsze, a przecież nie o to chodzi, by roślina była z jednej strony świetna a patrząc na nią z innej była "goła" z mniejszą ilością liści - słabsza.
Jak sądzicie obracanie co jakiś czas fikusa może mu zaszkodzić ? Czy raczej powinno się go obracać by rósł równomiernie z każdej strony ?
 
 
wiazek0312 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2011
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2011-04-28, 21:11   

W naturze nikt nie obraca roślin :-P Ale raz na jakiś czas chyba można poobracać.
_________________
;)
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2011-04-28, 21:17   

Osobiście mam fikusa na południowym oknie, i go obracam tylko w 2 strony. Raz przodem raz tyłem do słońca ^ ^ i jest supcio :D
 
 
 
Aniacz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-28, 21:23   

W naturze słońce nie świeci z jednej strony ...

Ja mojego fikusa mam krótko (miesiąc), więc niewiele mogę powiedzieć. Obracam go często, zależnie od humoru i nie widzę żeby mu się działo cokolwiek. Z drugiej strony, po traumatycznym przesadzeniu i przycięciu też nie stało mu się nic. Drań jest niewzruszony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group