Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eksperyment Radzika z ficusami
Autor Wiadomość
pablo85pg4 

Dołączył: 29 Lis 2010
Skąd: pogorzalki
Wysłany: 2011-01-06, 12:31   Eksperyment Radzika z ficusami

Witam wszystkich. Przegladajc forum postanowilem ze i ja sprobuje polaczyc ficusy za pomoca rafii. Wiec kupilem kilka ficusow i polaczylem. Wiem ze jakosc drutowania jest kiepska ale to moje pierwsze drutowanie i mysle ze nastepne bedzie juz o wiele lepsze. Teraz mam pytanie czy w jakis sposob moge poprawic te drzewko? Bo prawde mowiac nie podoba mi sie ulozenie galezi ,ale nie wiem w jaki sposob mam je ulozyc zeby bylo dobrze. Wydaje mi sie ze ono jest takie plaskie. Wiec czekam na porady i opinie.
Ostatnio zmieniony przez pablo85pg4 2011-01-09, 01:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-01-06, 12:46   

Na tym zdjęciu mam wrażenie że drzewko jest 2d. Z pomocą może ci przyjść obrazek poniżej. Inna sprawa że zieleń jest masakrycznie daleko dlatego wygląda to kiepsko. ja bym ci radził to rozdrutować i te najdłuższe gałęzie puścić jako pień a stopniowo z krótszych tworzyć gałęzie. Ciężko formować drzewko przez internet i nikt ci z tym nie pomoże. Warto zastanowić się też nad warsztatami.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2011-01-06, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pablo85pg4 

Dołączył: 29 Lis 2010
Skąd: pogorzalki
Wysłany: 2011-01-12, 21:20   

Nie chcialbym po raz kolejny meczyc drzewek i jeszcze raz drutowac i owijac rafia. Czy jest jakis inny sposob zeby przyblizyz zielen do pnia? Galazki juz powyginalem wedlug schematu i wydaje mi sie ze ma teraz glebie. Tylko ta zielen jest daleko od pnia. A czy pomoze cos ksztaltowanie galazek?Da sie to jakos zamaskowac? A jesli usunalbym dwie dolne galezie nie byloby lepiej? Wyjdzie cos z tego?
Ostatnio zmieniony przez pablo85pg4 2011-01-12, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateusz08 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 01 Gru 2010
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2011-01-13, 06:51   

jeśli chodzi ci o to żeby miał więcej malutkich listków i wypuścił nowe gałązki to poprzycinaj mu gałązki lekko ale dopiero gdy ściągniesz rafię
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2011-01-13, 16:39   

wygląda jak drabina, rafia dobra ale ten czerwony drut razi w oczki pomijając założenie. tam niema co przycinać wystarczy uszczykiwać po zdjęciu czerwonego i rafii,
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group