Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Formowanie Bonsai.
Autor Wiadomość
jakubek666
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-12-24, 17:45   Formowanie Bonsai.

Witam.
Zastanawiam się czy formować bonsai można tak jak się chce czy do każdego gatunku zaleca się jakiś styl? Bardzo proszę o odpowiedź jeżeli ktoś umie mi pomóc.
Ostatnio zmieniony przez jakubek666 2010-12-24, 20:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-12-24, 20:25   

Nie musisz.Jedyne co musisz jeśli chcesz się nim jeszcze pocieszyć,to pielegnować go.Jeżeli chcesz coś zmienić w wyglądzie rośliny,to radze najpierw dużo poczytać o tym gatunku.Kiedy można stosować jakieś zabiegi i jak sie za to zabrać.Teraz jest zima,raczej nie powinieneś nic z nim robić do wiosny,a więc masz troche czasu żeby dowiedzieć się więcej o tym gatunku.Sam nie mam wiąza,więc za dużo nie mogę Ci powiedzieć na jego temat,ale na pewno to nie jest łatwa roślina dla początkującego.Jeśli przyłożysz sie do lektury(książek lub fora na temat bonsai)to na pewno bedziesz zadowolony ze swojej pracy,a drzewko odwdzięczy się pięknym wyglądem jesienią ;-) Osobiście na początek przygody z bonsai,polecał bym ficus retusa.
 
 
jakubek666
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-24, 20:31   Formowanie Bonsai.

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group