Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ukorzenianie
Autor Wiadomość
PaulRichard
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-19, 22:39   ukorzenianie

Witam, mam pytanie czy da się ukorzenić w wodzie gałązkę fikusa o około 5mm grubości, może troszke grubsza nawet.. ? Wiem ze cienkie bez problemu, bo ukorzeniałem już, ale zaciekawiło mnie czy bede miał jakiś pożytek z gałęzi które poprzycinam..

jeśli zły dział to sorry, nie wiedziałem gdzie napisać.
z góry dzięki za odp.
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-06-19, 22:55   

Myślę że u fikusa szanse są bardzo duże...a z resztą skoro i tak będziesz przycinal to nie masz nic do stracenie - spróbuj.
 
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-06-20, 09:55   

Dla mnie także cienkie gałązki fikusa ukorzeniały się w wodzie bez żadnych specyfików,ale te grubsze usychały.Najlepiej będzie jak użyjesz ukorzeniacza do grubszych gałązek i wsadzisz je do ziemi i pamiętaj żeby gleba była cały czas wilgotna.Nie przelewaj i nie przesuszaj.Sam tego jeszcze nie robiłem z grubszymi gałązkami ale jestem pewien na 100% że w wodzie nie ukorzenią się.
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-06-20, 13:02   

Zrób po prostu odkład powietrzny. Do końca sezonu przy dobrych wiatrach będziesz mógł odciąć swoją gałązkę
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2010-06-20, 17:19   

Ja jestem przekonany do ukorzeniania fikusa w ziemi i to Ci polecam. Nie powinieneś mieć problemu z jej ukorzenieniem. Jak będziesz przycinał swojego fikusa to wsadź kilka innych gałązek do wody i kilka do ziemi, nakryj woreczkiem foliowym, przytnij odpowiednio, zraszaj i sam zobaczysz efekty. Nawet jak Ci wszystkie padną (w co wątpie ;-) ) to i tak przecież nic nie stracisz. Pozdrawiam :roll:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group