Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drzewko schnie. Co robić ???
Autor Wiadomość
LukaszCieply
Gość
Wysłany: 2006-09-01, 21:01   Drzewko schnie. Co robić ???

( Wątek z 07.12.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Witam!!

przepraszam jeśli ten wątek już był, ale ja nie znalazłem nic co odpowie na moje pytanie.

Otóż kupiłem kilka dni temu bonsai ( liściaste ale nie wiem jaki gatunek) w sklepie i wyglądało na dość zadbane, jednak od 3 dni systematycznie traci liście i powoli usycha. Jaka może być tego przyczyna? Podlewam codziennie a nawet 2 razy dziennie i nie to nie pomaga. Jest możliwe żebym przesadził z wodą? Prosze o jakies porady co mam robić. może przesadzenie pomoże??

Pozdrawiam i prosze o jak najszybsze odpowiedzi.
Łukasz
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-09-01, 21:04   

Witaj Łukaszu

Oj chyba słabo szukałeś. Zobacz ile postów z podobnymi problemami znajdziesz w wyszukiwarce forumowej , wpisując "traci liście"...

Dodatkowo dożucę Ci takie słowa kluczowe, jak: aklimatyzacja , podlewanie, przelanie, przemarz. Sobie powpisuj w wyszukiwarkę i zobacz ile tego mamy.

I jeszcze w kwestii rozpoznania drzewka. Spróbuj może wpisać w wyszukiwarkę słowa : wiąz, serissa, carmona, zelkowa, zelkova, ligustr. Może zdjęcia w klejone w posty pozwolą ci na identyfikację swojego. Te gatunki które wyżej wymieniłem to najpopularniejsze drzewka obecnie w sklepach.

Ostatecznie , jełsi nie znajdziesz to jeszcze pozostaje hasło : fikus

trochę zadanka domowego Ci dałem więc do dzieła. Jełsi na prawdę nic z tego nie wyjdzie to syganlizuj , a wtedy odpowiemy. Mam nadzieję jednak że niniejszy post pomoże Ci na tyle kompleksowo, że nie będę musiał 147 raz pisać o aklimatyzacji, 234 o przemarznięcia, 325 o wiązach zrzucających w zimie liście, 45 razy o ..... :shock: :lol: :-D :mrgreen:

Żartowałem
 
 
LukaszCieply
Gość
Wysłany: 2006-09-01, 21:05   

Witam!

Rozpoznałem swoje drzewko jest to Karmona Drobnolistna. Poczytałem o mozliwych dolegliwościach i chyba jednek to aklimatyzacja albo przelanie. Nic nie jest napisane o tym aby to drzewko traciło liście na zime więc to nie była wpadka .
Jesli to nie sprawi kłopotu zapytam jeszce o jedną rzecz: Czy to drzewko moze stać na środku pokoju w zimie gdzie nie ma za dużo światła słonecznego?

Dzieki za odpowiedz!
Pozdrawiam!
Łukasz
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-01, 21:06   

STANOWCZO NIE. Każda roslina potrzebuje światła, a zwłaszcza marketsai ktore "powstały" w szklarniach, może nawet sztuccznie doświetlane lampami o odpowiednim widmie. W zimie tego światła i tak malutko, krótki dzień, chmury, nawet na parapecie jest ciemnawo. TYLKO PARAPET, inaczej dzrzewko nie da rady. Latem też doradzam parapet lb balkon jako najodpowiedniejsze miejsce. Bonsai to nigdy nie są rośłiny cieniolubne...
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-01, 21:06   

Anna dobrze mowi z tym balkonem! polecam ładnie się drzewka rozwijają :-)
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-09-01, 21:07   

A z wodą uważaj, karmona nie lubi gdy ziemia jest zbyt wilgotna. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group