Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
fikus ziemia
Autor Wiadomość
tarekk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-02, 10:42   fikus ziemia

witam czy jesli dodam kermazytu drobnego do ziemi by polepszyc przepuszczalnosc mimo iz ziemia jest w miare lekka powinienem byl usunąć warstwe drenażu ze spodu doniczki rowniez zrobionej z kermazyty? Czy jedno i drugie sie nie wyklucza? ,pozdrawiam
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-05-02, 11:33   

Nie usówaj drenażu.Drenaż to drenaż,choćbyś nie wiem z czym mieszał ziemię.
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-05-02, 11:39   

Po co drenaż w przepuszczalnej glebie w malej donicy? Drenaż jest sens robić w dużych donicach roboczych np. 30-40 litrowych. Raz, że woda nie stoi w donicy a dwa, że trochę lżej dla kręgosłupa przy przenoszeniu. A drenaż w donicach bonsaiowych to pomyłka. W takich donicach, gdzie powinny być drzewa w mieszankach z akadamy, kiriu i kanumy drenaż jest zbędny i niepotrzebny.
Donica z keramzytu? Keramzytu możesz dodać do dużej donicy. Inaczej nie ma sensu, bo wszystko wypłynie na wierzch. Inna sprawa to sens dodawania.
_________________
 
 
tarekk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-02, 11:47   

witam, moja wida gdyż zle sprecyzowałem, ficus jest narazie w doniczce roboczej, gdyż jest jeszcze w fazie wzmocnienia i rozwoju. wiec chyba drenaz nie bedzie kolidował
 
 
tarekk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-09, 22:17   

Witam mam jeszcze jedno pytanie, nie chce juz zakładac nowego tematu wiec zapytam tutaj. Gdzies czytalem ze benjaminy lubia male doniczki i ze powinno sie przesadzac do doniczki o numer wiekszej, natomiast z drugiej strony zaleca sie jeszcze rozwijajace sie rosliny umieszczac w duzych doniczkach roboczych by sie wzmocnily, szybciej rosly i zgrubiały pnie. To jak jest w praktyce? Przesadzic ficusa do wiekszej doniczki czy tylko o numer wiekszej? Z gory dzieki.

MOD: Proszę korzystać z opcji EDYTUJ a nie pisać jeden post pod drugim oraz uzupełnić profil o imię i nazwisko.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2010-05-09, 22:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-05-10, 17:53   

Jeśli chcesz by jeszcze nabrał masy(rozwijał się)to przesadź do większej,jak chcesz go przystopować to do mniejszej.
 
 
iwan622 
Mariusz


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Skąd: Ustka
Wysłany: 2010-05-18, 20:40   

fikusy ida w gore jak glupie :lol: ja mam od 3 lat w malej caly czas tej samej doniczce i dalej pnie sie w gore
Co do ziemi ficus przystosuje sie do wszystkiego ;) aby mial wilgotno
_________________
Moderator forum bonsai.kamcio.com

Zapraszam wszystkich ze Słupska Ustki i okolic
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group