Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Formowanie wiaza
Autor Wiadomość
pawel7787
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-22, 18:35   Formowanie wiaza

Witam wszystkich, mam ogromna prosbe. Ocencie moje drzewko i doradzcie jak mam je formowac. Z Bonsai mam do czynienia od 2misiecy i niewiem jaki ksztalt nadac mojemu drzewku. Pomóżcie:) ponizej foto






A tak wygladało na początku mojej przygody z Bonsai :) http://www.przyjacielebon...opic.php?t=6937
Ostatnio zmieniony przez pawel7787 2010-04-22, 18:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-04-23, 09:53   

Kształ jest już nadany. Oczywiście możesz go zmienić na każdy inny, ale to tylko teoria i można to sobie odpuścić. Nie zaczynamy przygody z bonsai od cięcia, drutowania i robienia jinów. Najważniejszy dla drzewka nie jest kształt, ale zapewnienie mu odpowiednich warunków - podłoże, światło, nawóz, wilgotność, podlewanie, zimowanie. Bez tego roślina nie przeżyje, a wtedy jaki sens ma dywagacja na temat kształtu?
 
 
pawel7787
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-23, 10:00   

jeszcze co do przycinania to galazki przycinac krocej czy taj jak teraz, z tego co wyczytalem to wiem ze sie przycina tak zeby byly 2-3 listki i niewiem czy stosowac sie czy nie. Jak myslicie??
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-04-23, 10:35   

Przycinanie to wbrew pozorom bardzo skomplikowana czynność, której nie da sie wytłumaczyć na forum. To niemal jak gra w szachy. Nie wystarczy wiedzieć jak poruszają się poszczególne figury. U ciebie najpierw trzeba się pozbyć zbędnych gałęzi, a później nadać pozostałym odpowiednią formę. Wszystko ma dążyć do tego, aby każda część była dobrze doświetlona. Na razie nic sam nie przycinaj. Polecam warsztaty lub spotkanie.
Ostatnio zmieniony przez armin 2010-04-23, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-04-23, 10:38   

gałązki nprzycinasz tak by ci kształt drzewka pasował. Nikt ci nie powie pierwszą na dwa listki, drugą na pięć a ostatnią nie przycinaj niech se rośnie
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
pawel7787
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-23, 11:13   

armin mogl bys obrazowo pokazac ktore galazki sa zbedne?? spotkania i warsztaty odpadaja, mieszkam w malej miescinie i nawet w kwiaciarni kobieta niewie co to bonsai...
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-04-23, 15:46   

Na pewno nie na podstawie tych fotografii, które zamieściłeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group